Menu

Otwarcie trasy kolejowej Świdnica - Jedlina w marcu 2023 roku

Dopiero w przyszłym roku pojedziemy jedną z najbardziej malowniczych tras kolejowych - ze Świdnicy do Jedliny Zdroju. Mimo, że otwarcie linii planowano jeszcze w tym roku, terminu nie uda się dotrzymać. 
 

Otwarcie trasy kolejowej Świdnica - Jedlina w marcu 2023 roku
Pierwsze plany mówiły o otwarciu trasy w 2020 roku, później planowano wznowienie ruchu na trasie Świdnica - Jedlina Zdrój w grudniu bieżącego roku, jednak i tego terminu nie uda się dotrzymać. 

Kolejny termin otwarcia trasy to marze 2023 roku. Jak informuje rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, niezbędne jest zabezpieczenie siatką zboczy i osuwisk. Problemem jest też dostępność materiałów budowlanych. Koszt remontu linii to ponad 120 mln. zł. 
 
 
Trasa Świdnica - Zagórze Śląskie - Jedlina Zdrój to jedna z najbardziej malowniczych tras kolejowych w Polsce. Liczy 22 kom, a przewyższenia wynoszą ponad 200 metrów. 
Liczne zakręty, wiadukty i przede wszystkim piękne lasy i górzysty teren pokazują piękno regionu.  


Czytaj też:
Pociągiem z Jedliny do Świdnicy już w grudniu ?

adm
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

gapcio (14 marca 2023 20:29)
długo długo!
Krystian (7 listopada 2022 16:52)
Jak długo będzie trwał przejazd całej trasy?

Dodaj komentarz

Świdnica  |   Jedlina Zdrój  |   pociąg  |   kolej  |   turystyka  |  

Blokady rolnicze na trasie Świdnica - Wrocław

Jechał ponad ''setką'' przez Witoszów

Oszuści atakują

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij