Menu

Altana już gotowa. Kosztowała 3,3 mln. zł

3,3 miliona złotych kosztowała odbudowa altany w Parku Młodzieżowym w Świdnicy. Prace trwały rok, a uroczyste otwarcie już w środę.


 

Altana już gotowa. Kosztowała 3,3 mln. zł

Altana w Parku Młodzieżowym wybudowana została w 1875 roku tuż przy dawnym Forcie Ogrodowym. Powstała ona z inicjatywy podpułkownika Riebla, radnego miejskiego, inicjatora zakładania terenów zielonych w miejscu umocnień dawnej, fryderycjańskiej twierdzy świdnickiej.

W ramach inwestycji odbudowany został taras widokowy wraz z altaną i fontanną kaskadową znajdującą się w korpusie tarasu. Przebudowano także fontannę wolnostojącą. Zamontowano oświetlenie iluminacji obiektu, wybudowano balustrady oraz odbudowano schody prowadzące do altany. Dopełnieniem są również nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin. Autorem projektu jest Autorskie Biuro Projektów “a” s.c.

Koszt prac to ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych. Inwestycja dofinansowana została z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - Świdnica otrzymała na ten cel 2,3 miliona złotych. 

Wielu świdniczan od lat oczekiwało na odbudowę altany w Parku Młodzieżowym. Prace związane z realizacją tej inwestycji trwały rok, a już w najbliższą środę, 9 listopada o godz. 16.00 uroczyste otwarcie altany połączone z pokazem „Audiowizualny Live Act pod Altaną” w wykonaniu Dariusza MIZIDAR Miziarskiego.

Czytaj też:
Altanka już prawie gotowa - FOTO

adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Ww (7 listopada 2022 15:36)
Taka sama w Obi stoi za 5tys
PREZYDENT TO DEBIL (7 listopada 2022 14:52)
A FONTANNA NA PODZAMCZU 6 MLN. CO TAK k***a TANIO, NIE WIECIE JAK WALY SIE ROBI W SWIDNICY?

Dodaj komentarz

Świdnica  |   Po sąsiedzku  |   Park Młodzieżowy  |   altana  |  

Poranny spacer z narkotykami

IV Mistrzostwa w Kapsle

Duża akcja poszukiwawcza — zaginął Robert Stec

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij