Menu

Premiera spektaklu o kamienicy w wielokulturowym Wałbrzychu (FOTO)

W Teatrze Lalki i Aktora odbył się spektakl - mówiący o mieszkańcach pewnej wielokulturowej, wałbrzyskiej kamienicy. Powstał dzięki fundacji Via Salutis

Premiera spektaklu o kamienicy w wielokulturowym Wałbrzychu (FOTO)

Międzypokoleniowa grupa uczestników projektu "Wygrajmy to miejsce" od wakacji odbywała intensywne próby. Teraz przyszedł czas, by zaprezentować się przed szerszą publicznością. Sala Teatru Lalki i Aktora była zapełniona po brzegi. 

 

 

Spektakl "Kamienica" to podróż w czasie, podróż w głąb ludzkich emocji, historii. Za reżyserię odpowiada Klara Obarewicz a scenariusz napisała Agata Patralska-Obarewicz.

O czym jest spektakl? Po prostu o mieszkańcach. Pod jednym dachem mieszkają m.in Żydówka, Cyganie, Niemiec, warszawianka i Grek. Sztuka opowiada o ich relacjach i odnajdywaniu się w nowej rzeczywistości powojennego Wałbrzycha. 

Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021-2030 i objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta.
 
red
foto: Piotr Mistrzak
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26
Zdjęcie 27

Komentarze

Zapytuję (8 listopada 2022 17:23)
Czy owa kamienica to alegoria wałbrzyskiego ratusza?
Janek (8 listopada 2022 11:55)
Cytuję użytkownika: Ja Krzysztof
A kiedy jeszcze można go zobaczyć
To jednorazówką jak wszystko Via
Ja Krzysztof (8 listopada 2022 11:49)
A kiedy jeszcze można go zobaczyć
Arek (8 listopada 2022 11:02)
Spektakl ogólnie spoko mi się podobało
Paula L (8 listopada 2022 10:00)
Poniższe odpowiedzi dla gości, którzy nie zostali wpuszczeni do teatru są na bardzo wysokim poziomie, gratulacje udanego spektaklu.
Ja ur.1948 w Wałbrzychu (8 listopada 2022 9:43)
W powojennym Wałbrzychu i powojennej Polsce Cyganie jeszcze jeździli taborami - do 1964 roku. W 1964 roku liczba Żydów drastycznie się zmniejszyła. ( Na mojej ulicy krótko po wojnie jidisz był słyszany codziennie, po roku 1956 znikł ), Niemców - autochtonów praktycznie nie było, zapomniano również o powrocie żyjących we Francji Polakach. Teatralny kamieniczny tygiel to sytuacja abstrakcyjna.
Paweł i Ala (8 listopada 2022 7:28)
Cytuję użytkownika: Wałbrzyszanka
Cytuję użytkownika: Wałbrzyszanin
Wielki Skandal !!!. Na spektakl wraz z osobą towarzyszącą wybraliśmy się 45 min przed jego rozpoczęciem. Niestety kto zostanie wpuszczony na widownię zadecydowały znajomości. Jestem zbulwersowany i zdecydowanie nie polecam spektakli w tym teatrze oznaczonym jako "Wstęp Wolny"
Polecam najpierw przeczytac, że miejsce trzeba ZAREZERWOWAĆ przed spektaklem ;) nie decydowały znajomości, a przeczytanie warunków uczestnictwa
Wejście dla Tych co polubili Via Salutis, a dla innych w następnym terminie czyli nigdy
Ala (8 listopada 2022 6:51)
Cytuję użytkownika: Michael
Ja też zostałem odprawiony z przysłowiowym kwitkiem. Wchodziły osoby przypadkowe, bez żadnej rezerwacji wystarczyło tylko że znały Panią przy drzwiach wejsciowych ( to chyba warunek uczestnictwa ).Ja niczym na spotkanie z pewnym prezesem usłyszałem "proszę czekać" a po pół godzinie że jest 17:00 zaczynamy spektakl bo już nie ma miejsc - Żenująca Komedia
Były dostawiane krzesła to dlaczego tak wstrętnie kłamiesz?
Michał (8 listopada 2022 6:33)
Ci sami "aktorzy" + mąż p. A.
Michael (8 listopada 2022 6:27)
Ja też zostałem odprawiony z przysłowiowym kwitkiem. Wchodziły osoby przypadkowe, bez żadnej rezerwacji wystarczyło tylko że znały Panią przy drzwiach wejsciowych ( to chyba warunek uczestnictwa ).Ja niczym na spotkanie z pewnym prezesem usłyszałem "proszę czekać" a po pół godzinie że jest 17:00 zaczynamy spektakl bo już nie ma miejsc - Żenująca Komedia
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

spektakl  |   zdjecia  |   walbrzych  |   kamienica  |   spektakl  |   wch  |   tlia  |   wtv  |   w24  |   redakcja  |   wiadomosci  |   kultura  |   teatr  |   lalki  |   aktora  |  

Zaglądamy do tuneli na S3

Górniczy trud - czekamy na Wasze zdjecia.

Barbórkowa Szychta Rodzinna (FOTO / VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij