Menu

''Diabelski'' bieg (FOTO)

Za nami druga edycja Biegu Górskiego Diabelskie Koło Gór Suchych, organizowanego w Sokołowsku. Układ trasy dobrany jest tak, aby w pełni zasłużyć na swoją piekielną nazwę.

''Diabelski'' bieg (FOTO)

Zawodnicy rywalizowali na 3 dystansach: 22km (Diablik), 44km (Diaboł) oraz 66km (Czort). Bieg jest iście "diabelski" - wytyczony po najtrudniejszych podejściach w Górach Suchych ( Bukowiec, Radosno, Waligóra, Garbatka). Każde okrążenie to 1500 m przewyższenia czyli 4500m na najdłuższym dystansie ! Dokładnie o północy z soboty na niedzielę na starcie pojawiło się 31 śmiałków na pokonanie Czorta - czyli najdłuższego dystansu 66km, o 5 rano wystartowali uczestnicy dystansu na 44km - Diaboł (18 uczestników), a o 10.00 dystansu 22km Diablik (131 uczestników).

Każdy, kto ukończył te piekielne zawody w wyśrubowanym limicie już sam w sobie był zwycięzcą, ponieważ jest to jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce.

Najlepsi w kategoriach to:

CZORT 66km

Kobiety

 1. Ewa Pastuszeńko - Wałbrzych

 2. Agnieszka Michalska - Otstrów Wielkopolski

 3. Kamila Żeromska - Boguszów - Gorce

 4. Adriana Sokołowska - Rataje

Mężczyźni

 1. Wojciech Ptak - Kamieniec Wrocławski

 2. Bartłomiej Jagodziński - Boguszów - Gorce

 3. Cezary Klincewicz - Wrocław

 4. Adam Sajduda - Wrocław

DIABOŁ 44km

Kobiety

 1. Katarzyna Biała - Wrocław

 2. Katarzyna Bujak - Boguszów – Gorce

 3. Gabriela Czyżowska - Boguszów - Gorce

 4. Ewa Kaliszewicz - Chwarszczany

   

   

Mężczyźni

 1. Grzegorz Urbańczyk - Poznań

 2. Marcin Boruń - Wałbrzych

 3. Jan Rink - Bolków

 4. Wojciech Dybiżbański - Poznań

DIABLIK 22km

Kobiety

 1. Katarzyna Iwańciów - Dzierżoniów

 2. Emilia Bogucka - Mosina

 3. Aneta Pęczar - Świdnica

 4. Agnieszka Załuska-Lipa - Mosina

  Mężczyźni

 1. Karol Duda – Piskorzów

 2. Marcin Smoliński – Wrocław

 3. Ondrej Penc - Mezimesti

 4. Tomasz Kozieł - Kudowa - Zdrój


Organizatorami byli: Mieroszowskie Centrum Kultury oraz Gmina Mieroszów. Dużego wsparcia udzieliły również Sanatoria Dolnośląskie, OSP Mieroszów i Sokołowsko oraz wolontariusze. 

Fotorelacja

 

Zdjęcie 1

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij