Menu

Piraci opanowali Szyb Witold

Po latach nieobecności w zeszłym roku powrócił teatrzyk Trele Morele z Boguszowa-Gorc. W tym roku również przygotowali dla publiczności prawdziwą teatralną ucztę.

 

Piraci opanowali Szyb Witold

Teatr Trele Morele już blisko 20 lat działa w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach pod kierunkiem Katarzyny Bernaś - opiekunki grupy, reżyserki teatru dziecięcego. Wzrusza, edukuje, śmieszy i zmusza do refleksji.

Te dwadzieścia lat to historia kilkuset artystów - młodych mieszańców Boguszowa-Gorc, to mnóstwo spektakli i kilkadziesiąt nagród na festiwalach ogólnopolskich, dolnośląskich i regionalnych, to odkrywanie talentów  i spełnione dziecięce marzenia.

Teatrzyk Trele Morele wystąpił w Szybie Witold w Boguszowie-Gorcach. Scenę opanowali tytułowi "Piraci" oraz straszni ludożercy.

Była eksplozja radości i pokaz teatralnego kunsztu. Było śmiesznie, choć pewnie niejednemu łezka wzruszenia zakręciła się w oku. Dwa pokazy przedpremierowe oraz premiera przyciągnęły wierną i jak zawsze zachwyconą występem widownię. Były owacje na stojąco, niespodzianki i słodkości oraz moc gratulacji. Po wtorkowej premierze młodym artystom wspaniałego występu gratulowała burmistrz Boguszowa-Gorc- Sylwia Dąbrowska, zapowiadając jednocześnie, że w przyszłym roku teatr obchodzić będzie swój ważny jubileusz.

Scenariusz: Elżbieta Gorzka Kmieć,
Reżyseria: Katarzyna Bernaś,
Przygotowanie wokalne: Katarzyna Gotowała,
Oprawa muzyczna: Marek Dańczak.

Wystąpili : Zofia Bilakiewicz, Amelia Gwoździowska, Hanna Jakubowska, Pola Janiak, Michalina Jeleń, Oskar Kosiński, Antonina Kowalska, Weronika Kurzeja, Szymon Olejniczak, Amelia Płonka, Milena Przybył, Anna Rudzińska, Marysia Słomińska, Liwia Sobań, Dominik Stanicki, Jagoda Szczepańska i Franek Wieczorek.  

opr. kat
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Dzikowiec: to już czwarty dzień naśnieżania

Lampki choinkowe włączy Mikołaj. Będzie też Mikołajkowa Parada...

Z wizytą na serpentynach (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij