Menu

Złoty pociąg w Ogrodach Światła w Książu

Do gości świetlnego balu, średniowiecznych rycerzy i bajecznych fontann ze strumieniami światła dołączyły w tym roku zamkowe koty i zagubiona czarownica, księżna Daisy oraz...  Złoty Pociąg. Długi weekend to dobry czas, by odwiedzić Ogrody Światła w zamkowych ogrodach. 

 
Złoty pociąg w Ogrodach Światła w Książu
Trasa przy Zamku Książ składa się z dekoracji, które nawiązują do historii zamku i zamkowego życia. Znajdziemy tu postacie na książęcym balu, uwielbiane przez księżną Daisy róże, iluminacje na licznych fontannach oraz rycerzy i zjawy, tworzących trasę "Średniowieczny Książ". Całość uzupełnia nastrojowa muzyka.
 
W tym roku w Ogrodach Światła pojawią się także uwielbiane przez wszystkich zamkowe koty. Psotne kocury chowają się na zamkowych tarasach, a zadaniem turystów jest ich odnalezienie w ramach dedykowanej gry terenowej.

Atrakcją dla małych i dużych będzie możliwość wykonania zdjęcia w świetlistym Złotym Pociągu. Oprócz tysiąca światełek na jednej z zamkowych ścian zobaczymy projekcję postaci księżnej Daisy. 
 
Kolejna odsłona Ogrodów Światła znajduje się pobliskiej Palmiarni. W egzotycznym otoczeniu tropikalnego ogrodu pod szklanym dachem pojawią się kolorowe żółwie, rybki, flamingi i papugi. Na terenie palmiarni ukryła się również iluminacja czterometrowej żyrafy, krokodyla i wieloryba.
 
Ogrody Światła będą otwarte do 28 lutego w godzinach:
 
 
niedziela-czwartek: 17:00-20:00
piątek-sobota: 17:00-21:00


adm
foto: Zamek Książ
redakcja@walbrzch24.com

Komentarze

kolo (14 listopada 2022 17:16)
dzieki za zdjecia, juz nie musze placic za wejscie do ogrodow czy za parking przy zamku
Szapiro (11 listopada 2022 20:22)
To jest oszczędność w wydaniu cysorza.Pracownikom ratusza zabronił ładowania prywatnych telefonów,a tutaj szasta prądem.Ile kawy czy herbaty może wypić pracownik UM żeby nie podpaść szefowi?A może mają ciepłe napoje przynosić w termosach do pracy?To byłaby super oszczędność.
Hahaha (10 listopada 2022 11:02)
Brakuje tylko rakiet V1 i V2.

Dodaj komentarz

Rekordowa aukcja na Gali Ambasadorów

Rok Daisy w Wałbrzychu: Księżna od koronek

Zamek Książ w teledysku zespołu Spleenn (VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij