Menu

Boguszów-Gorce: Ponad milion za wiadukt na Krakowskiej

Ponad 1mln zł. kosztował remont wiaduktu na ulicy Krakowskiej w Boguszowie-Gorcach. Wiadukt wymagał remontu, bo stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa.
- Udało nam się tę inwestycję wykonać jeszcze w dobrych pieniądzach.  - mówi burmistrz Boguszowa-Gorc, Sylwia Dąbrowska.

Boguszów-Gorce: Ponad milion za wiadukt na Krakowskiej
- Od 2017 roku wraz z radnymi walczyliśmy o to, by ta inwestycja była wykonana. Wcześniej były zapisane na to pieniądze w budżecie. Niestety, zostały przez radnych przesunięte. W tej chwili oddajemy bezpieczny wiadukt. Wykonana została zarówno nawierzchnia, jak i oświetlenie. Również ta część, której nie widzimy. To było najbardziej niebezpieczne i najbardziej zdegradowane. - mówi burmistrz Boguszowa-Gorc, Sylwia Dąbrowska.
 
- Wszystkie ekspertyzy, które wykonywaliśmy, mówiły o tym, że za chwilę wiadukt za chwilę trzeba będzie zamknąć. Stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców. Wiemy, że w tej chwili przy zamkniętej ulicy Zachodniej - cały ruch między Wałbrzychem, a Boguszowem, Gorcami i również Kamienną Górą, odbywa się w tej części.  - dodaje burmistrz Sylwia Dąbrowska. 
 
Gmina Boguszów-Gorce stara się pozyskiwać środki z różnych źródeł. 
 
- Czasy mamy trudne więc te inwestycje coraz więcej kosztują. Udało nam się tę inwestycję wykonać jeszcze w dobrych pieniądzach. Jak będzie z następnymi? Zobaczymy.  - mówi burmistrz Boguszowa-Gorc, Sylwia Dąbrowska. - Staramy się składać wnioski tam, gdzie się da. Wszędzie, gdzie pojawia się jakakolwiek możliwość pozyskania funduszy dla Boguszowa-Gorc. Robimy to dzięki merytorycznej kadrze.
 
 
 
Ile kosztowałby dzisiaj remont wiaduktu ?
 
- Myślę, że z 5 mln. Musimy mówić dzisiaj o takich pieniądzach. - mówi burmistrz Boguszowa-Gorc, Sylwia Dąbrowska.
 
- Wiadukt jest przejezdny tak naprawdę od kilkunastu dni. W sposób symboliczny otwieramy go i podsumowujemy inwestycję. Inwestycję bardzo ważną dla tej części Boguszowa- Gorc, ale też całego Powiatu Wałbrzyskiego. Jest to połączenie Boguszowa-Gorc z innymi miejscowościami. W kontekście zarówno prac na wiadukcie położonym od strony Sobięcina i spodziewanymi pracami na serpentynach, które mają być wstępem do budowy Obwodnicy Boguszowa-Gorc, która planujemy jako Samorząd Województwa. - mówi wicemarszałek, Grzegorz Macko. 
 
 
Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. W połowie została  sfinansowana z budżetu Gminy Boguszów-Gorce.

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jasia (13 listopada 2022 23:00)
Cytuję użytkownika: Joker
Super macie wiadukt cieszyć sie a nie wieczne marudzenie.
Joker cieszymy się bardzo widać że kobieta się stara ,a marudą i złośliwym nigdy nie dogodzi .Oby tak dalej pani Burmistrz .
Wiesiek (13 listopada 2022 22:52)
Cytuję użytkownika: Perlik
One już nie wiedzą z kim lepiej z Szelemejem czy Macko. Są takie beznadziejne. Oby ten ich rodzinny układ pieprznął w następnych wyborach bo tylko sobie kabzy nabijaja
Perlik złośliwy człowieku z tego co wiem to p.Dabrowska jest bez partyjna co nawet powiedziała przy wszystkich na ostatnim spotkaniu z PO na Witoldzie .
Joker (13 listopada 2022 12:41)
Super macie wiadukt cieszyć sie a nie wieczne marudzenie.
Misiek (13 listopada 2022 8:19)
Co za analfabeta to redagowal, błędy błędy błędy...
Gorcarz (12 listopada 2022 16:11)
A krawężniki najwyższe w województwi e czemu mają służyć??
Perlik (12 listopada 2022 16:09)
One już nie wiedzą z kim lepiej z Szelemejem czy Macko. Są takie beznadziejne. Oby ten ich rodzinny układ pieprznął w następnych wyborach bo tylko sobie kabzy nabijaja
*** ** (12 listopada 2022 13:31)
Debile jęknęli komentarz, i PO debilach.
***** *** (12 listopada 2022 10:48)
Cytuję użytkownika: o
A ten PiS-owiec Macko wszędzie musi się wpierdalac?
jak to pisowiec.....
o (12 listopada 2022 9:54)
A ten PiS-owiec Macko wszędzie musi się wpierdalac?

Dodaj komentarz

boguszow- gorce  |   wiadukt  |   otwarcie  |   sylwia  |   dabrowska  |   burmistrz  |   grzegorz  |   macko  |  

Gość Dnia - Sylwia Dąbrowska

Będzie stacja benzynowa w Boguszowie Gorcach ?

Boguszów: Sylwia Dąbrowska będzie walczyć o fotel burmistrza

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij