Menu

900 fikcyjnych faktur na 22,5 mln zł. Zatrzymano kolejnych 10 osób

Od początku śledztwa zarzuty usłyszało już ponad 90 osób, teraz kolejne sześć. Policja i KAS zatrzymała kolejnych 10 osób, które wystawiały fikcyjne faktury. W sumie przestępcy  wystawili faktury na kwotę ponad 22,4 mln zł.

 

900 fikcyjnych faktur na 22,5 mln zł. Zatrzymano kolejnych 10 osób

- Przestępcy posługiwali się fałszywymi  fakturami VAT. Wykorzystywali je do zaniżania należności podatkowych, a także prania brudnych pieniędzy. - informuje rzecznik prasowy Krajowej Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

Ponad 900 fałszywych faktur za ponad 22,4 mln zł

Kilka grup przestępczych działało od 2018 r. do września 2020 r. na terenie całego kraju.  Grupy uchylały się od płacenia podatku VAT i podatku dochodowego. Przestępcy próbowali uzyskać nienależne zwroty podatków.

- Wystawili ponad 900 fałszywych faktur VAT za ponad 22,4 mln zł. - informuje rzecznik KAS Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

„Dam koszty” – nielegalny proceder

Od początku śledztwa zarzuty usłyszało ponad 90 osób – zarówno nabywcy fikcyjnych faktur, jak i ich wystawcy. Pod koniec października 2022 r. służby zatrzymały kolejne 10 osób, które uczestniczyły w nielegalnym procederze.

Sześć osób usłyszało zarzut „prania brudnych pieniędzy” na kwotę ponad 23,5 mln zł. Dwóch tymczasowo aresztowano.

- Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował poręczenia majątkowe na ponad 2,2 mln zł, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. W trakcie czynności procesowych zabezpieczono majątek o wartości ponad 4,2 mln zł. - informuje rzecznik prasowy KAS Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

adm
foto: KAS
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

kolo (14 listopada 2022 13:18)
Cytuję użytkownika: Vacia
Klasyczny, tolerowany latami przez Platformę system...
"Kilka grup przestępczych działało od 2018 r. do września 2020 r. na terenie całego kraju."
PARTIA PO JEST JAK RTEC (14 listopada 2022 10:40)
PRZYBOCZNY TUSKA GRAS, NA TASMACH SZKOLIL KOLESIOW JAK TO SIE ROBI. DO TEJ PORY NIC MU SIE NIE STALO. PRODUKCJA NARKOTYKOW JUZ SIE NIE OPLACA MOWI, LEPIEJ KRASC VAT. O TU PROSZE: https://wpolityce.pl/polityka/421676-tasmy-szokujace-slowa-grasia-juz-nie-narkotyki-tylko-vat
Vacia (14 listopada 2022 10:17)
Klasyczny, tolerowany latami przez Platformę system...

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   KS< VAT  |   podatek  |  

Pędził prawie 200 km/h. Nie przyjął mandatu

Wałbrzych: oszukali seniorkę - straciła 120 tys. zł

Pijana matka: prawie 3 promile. Tłumaczyła to... nadciśnieniem

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij