Menu

Głuszyczanie dla Niepodległej

Koncertem z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości świętowano 11 Listopada w Głuszycy. Wcześniej w kościele pw. Chrystusa Króla odprawiona została Msza św. za Ojczyznę, a przy Pomniku Niepodległości złożono kwiaty i zapalono znicze.

Głuszyczanie dla Niepodległej

Kwiaty przed pomnikiem złożył burmistrz Głuszycy Roman Głód wraz z przewodniczącym rady miejskiej, radnymi,  przedstawicielami duchowieństwa, harcerzami  i mieszkańcami.

Koncert, który odbył się w sali widowiskowej Centrum Kultury-MBP, rozpoczęła Głuszycka Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia. Na scenie pojawiły się także młode wokalistki, które ćwiczą pod okiem nauczyciela śpiewu Radosława Zychala. Wielu chwil wzruszeń dostarczyły publiczności piękne wykonania znanych polskich utworów, które zaprezentował  Łucja Olczak, Iga Smusz, Julia Mongiałło oraz Maria Kuźma- tegoroczna zwyciężczyni konkursu „Wałbrzych ma Talent” , a także Joanna Surma (finalistka konkursu „Wałbrzych ma Talent”). Do wspólnego śpiewania pieśni legionowych i patriotycznych zachęcił zebranych w czasie swojego występu Chór Seniorów Renoma przy akompaniamencie Ryszarda Ogorzelca (akordeon) oraz Józefa Dylonga (klawisze).

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie Eugeniuszowi Leciowi tytułu  „Zasłużony dla Miasta i Gminy Głuszyca”.

kat
foto: UM Głuszyca
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Kradli rury gazowe

Głuszycka Strefa Aktywności Gospodarczej. Sposób na przywrócenie...

Zaginęli za granicą. Policja i rodziny proszą o pomoc

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij