Menu

Nowa kawiarnia i remonty w Zamku Książ

Remont hotelu, Apartamentów Księżnej Daisy i dachu w budynku bramnym, czy renowacja okien - w Zamku Książ trwają wciąż prace remontowe. Turystów ucieszy wiadomość, że jeszcze w listopadzie na parterze zamku zostanie otwarta nowa kawiarnia. Ogłoszono też przetarg na zagospodarowanie całego parteru. .

Nowa kawiarnia i remonty w Zamku Książ

- Na ukończeniu są prace w naszym hotelu, wyremontowana została już recepcja. Trwa wymiana dachówki w budynku bramnym. Podpisaliśmy umowę na kolejną renowacje okien. Na dniach wchodzi firma i będzie to kolejnych 14 okien. Są prowadzone drobne remonty w pomieszczeniach zamkowych - mówi prezes Zamku Książ Anna Żabska.

Prawdopodobnie jeszcze w listopadzie rozstrzygnięty zostanie przetarg na remont Apartamentów Księżnej Daisy. 
- W przyszłym tygodniu będziemy otwierać oferty, zobaczymy ile firm złoży nam swoją propozycję. - mówi prezes Anna Żabska.

Turystów ucieszy wiadomość, że na dniach, na parterze Zamku Książ otwarta zostanie
nowa kawiarnia.- Ogłosiliśmy też konkurs na zagospodarowanie parteru w całości.  - mówi Anna Żabska

Inwestycje prowadzone są ze środków własnych spółki, pozyskiwane są też środki zewnętrzne, np. na remont fontann. Wyremontowanych został już 90 procent fontann na tarasach. Do remontu pozostały praktycznie dwie fontanny na tarasie środkowym. Podczas renowacji będzie konieczność odtworzenia z brązu dwóch rzeźb.

- Przed nami wiele prac. Przechodziliśmy przez budynek bramny, gdzie trzeba remontować dach, który remontowaliśmy 20 lat temu. To pokazuje, ze to jest żywe, że to nie jest tak, ze się raz zrobi i będzie to na następne 100 lat. To są wyzwania związane z ruchem turystycznym, z nowymi przepisami przeciwpożarowymi, budowlanymi, finansowymi. - mówił prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.Czytaj też:
Zamek Książ jednym z najbardziej zadbanych zabytków

opr. adm
foto: Zamek Książ
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Dorota (19 listopada 2022 7:00)
Super że jest remontowany ludziom nic się nie podoba ja uważam że zamek ma piękną historię jak nasz pałac w jedlinie zdroj
Kika (18 listopada 2022 20:30)
Ludzie. Przestańcie marudzić. Przypomnijcie sobie jak wyglądał Książ kilkanaście lat temu.
MARDOR (18 listopada 2022 11:45)
...i w kawiarni ceny kosmiczne , jak zawsze.
Goldmann,, (17 listopada 2022 19:26)
,,to ten czyn jest kryty,że nie wytrzyma 50 lat,,,chyba papą z ,,,,odzysku,,,,. ale będzie okazja coś znowu ,,, przytulić,,,
Jan (17 listopada 2022 19:08)
A ja, bez kpin, uważam, że recepcja ładnie wyremontowana. Trzeba się cieszyć, że się dba o taki zabytek zamiast se kpić na okrągło z Wałbrzycha.
Bob (17 listopada 2022 14:23)
Czy w Wałbrzychu nie ma innych zabytkow, oprócz zamku Książ, które ze względu na swój stan, potrzebują pilnego remontu.
o (17 listopada 2022 14:01)
Fascynujące. Już do Ksiąza lecę, zadzieram kiecę.

Dodaj komentarz

Rekordowa aukcja na Gali Ambasadorów

Rok Daisy w Wałbrzychu: Księżna od koronek

Zamek Książ w teledysku zespołu Spleenn (VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij