Menu

Hotel Książ po remoncie (FOTO)

Hotel Książ przeszedł gruntowny remont. Pierwsi goście już korzystają z jego przestrzeni. Zmieniło się wiele - począwszy od kwestii czysto technicznych, kończąc na funkcjonalności obiektu i zwiększeniu komfortu przebywania w nim.

Hotel Książ po remoncie (FOTO)

W obecnym hotelu dawniej mieścił się tzw. Dom Kawalerów. Budynek powstał podczas barokowej przebudowy Zamku w czasach Konrada Ernst Maximiliana Graf von Hochberga. Pierwotnie mieszkali w nim nieżonaci członkowie rodu Hochbergów. Po 1929 roku przeprowadziła się do niego rodzina książęca. Zamieszkał w nim m.in. dziedzic Książa, Jan Henryk XVII. Urodziły się tutaj ostatnie dzieci z tej rodziny – Beatrycze von Hochberg i Konrad von Hochberg. Mieszkała tu też do 1940 roku księżna Daisy. 

Wszystkie pokoje są w pełni przystosowane do współdziałania z urządzeniami elektronicznymi. Została wzmocniona ognioodporność budynku. Drzwi w pokojach są dźwiękochłonne. Wszystkie instalacje zostały wymienione. Zostało zainstalowane ogrzewanie podłogowe. Oświetlenie na korytarzach włącza się na ruch. Na ścianach umieszczono historyczne zdjęcia Książa i jego dawnych mieszkańców. 
 
 
Wszystkie pokoje są utrzymane w tym samym stylu, ale każdy jest inny. W pokojach znajdują się również sejfy, w których goście hotelowi mogą bezpiecznie schować pieniądze i inne kosztowności.
 
W hotelu są też  gabloty z firmowymi produktami z Zamku Książ. Można kupić tu m.in. książki o Księżnej Daisy.

 

red
foto: WTV/ Zamek Książ
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7

Komentarze

Krzysztof (23 listopada 2022 21:36)
Chyba gorzej już nie można... tzw. "późny Gierek". Bez pomysłu na aranżację wnętrza z dobrą historią. Nawet reprodukcje fotografii kojarzą się z Domem Wczasowym Albatros (Mewa, Pingwin itp).
Goldman (20 listopada 2022 15:15)
,,ile,,,i czemu tak drogo???

Dodaj komentarz

zamek  |   ksiaz  |   hotel  |   zamek  |  

Rekordowa aukcja na Gali Ambasadorów

Rok Daisy w Wałbrzychu: Księżna od koronek

Zamek Książ w teledysku zespołu Spleenn (VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij