Menu

Transport darów do Borysławia prawie gotowy

Zimowe kurtki, czapki, buty, ale też wyprawki szkolne dla dzieci, jedzenie i chemia trafią na naszego partnerskiego miasta na Ukrainie, Borysławia. Transport z darami wyruszy prawdopodobnie już jutro.
 

Transport darów do Borysławia prawie gotowy

W wałbrzyskim ratuszu trwa pakowanie darów i przygotowywanie transportu. Na parterze magistratu pracownicy urzędu pakują zimowa odzież, buty, czapki, rękawiczki
i przybory szkolne (tornistry, zeszyty, długopisy). Przekazano też sporo produktów żywnościowych i środków czystości.

O zbiórkę darów apelował prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

- Zbieramy przybory szkolne i zimową nową odzież oraz suche produkty żywnościowe dla dzieci w Borysławiu. - mówił Roman Szełemej.

Na apel prezydenta odpowiedzieli nie tylko mieszkańcy ale i spółki miejskie czy firmy. Dary zbierane były między innymi w wałbrzyskim MOPS-ie, spore wsparcie przekazał też Miejski Zakład Usług Komunalnych. Decathlon przekazał ubrania na kwotę 12 tys. zł. W sumie udało się zebrać 1,5 tony darów. Transport z Wałbrzycha wyruszy prawdopodobnie już jutro.adm
foto: UM Wałbrzych
redkacja@walbrzych24.com

Komentarze

Fliper (17 listopada 2022 20:35)
Ciekawe ile miejscowe ukry które ucieły ze srachu zamiast walczyć o ojczyznę ... mają się tu dobrze zebrały dla swych ziomków. Po ilościach widać że może 1 przedszkole by odczuło takie paczki. Ile kościół się dołożył wszak to też owieczki boże no i ile główny ratuszowy promotor akcji z flagą ukraińską w klapie marynarki bo to takie na czasie i trendy. Stać go daj przykład.
zjeb z ciebie nie Grunwald (17 listopada 2022 17:13)
Odezwał się psychol nienawidzący wszystko i wszystkich.
Grunwald 1410 (17 listopada 2022 15:03)
A polskich kierowców znowu skopią i będą szykanować na granicy ukrainskiej.

Dodaj komentarz

Borysław  |   Wałbrzych  |   ukraina  |   transport darów  |  

Prawie 220 tys. zł - Wałbrzych pobił swój rekord WOŚP

Rekordowa aukcja na Gali Ambasadorów

Górnik ''przegonił'' Dziki z Warszawy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij