Menu

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w RWS Biały Kamień

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wypada 20 listopada, ale już dziś w  siedzibie Rady Samorządowej Biały Kamień mówiono o tej ważnej rocznicy. Do siedziby RWS przyszły dzieci, które mówiły, o tym jakie mają prawa i obowiązki, a na koniec dostały słodkie upominki. 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w RWS Biały Kamień

20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

- Od kilku dni trwają obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Poszczególne RWS i szkoły starają się przypomnieć o prawach, które zostały wprowadzone konwencją. Myślę, że to bardzo ważne, by dzieci miały taką świadomość. Ważne jest powtarzanie i uświadamianie dzieciom, o tym jakie mają prawa. - mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska. 

- Dzieci te prawa mają zapisane w konwencji. Staramy się dzieciom dopomóc. Dziecko ma prawo do życia, nauki, wypoczynku, wyrażania swojej opini, ale też od dzieci się uczymy. Dzieci są bezinteresowne - dzielą się swoim uśmiechem. Dorośli kombinują i myślą "może wyjdzie, może nie wyjdzie", a dziecko to dziecko. Świętujemy w gronie i z Panią wiceprezydent Sylwią Bielawską, Strażą Miejską, członkami RWS Biały Kamień. Dzieci otrzymały słodki upominek. Narysowały przepiekne prace, a przede wszystkim napisały o swoich prawach. Dzieci chcą być szanowane i wysłuchane. Po to są te świetlice, by dziecko czuło się tu bezpiecznie i radośnie, a tą radość widać w dniu dzisiejszym. - mówi radny Ryszard Nowak

 

 

W świętowaniu Dnia Praw Dziecka wzięła również udział Straż Miejska. 

- W straży miejskiej mamy patrol szkolny, który edukuje dzieci w różnym zakresie. Dzisiaj spotkaliśmy się w sprawie praw dziecka. Dzieci przygotowały piękne rysunki, n których napisały jakie mają prawa. Jak najbardziej się z tym zgadzamy. Dzieci mają prawa i powinny ich mieć jak najwięcej. Tak jak powiedziała Pani prezydent "Dzieci są naszą przyszłością". Musimy o nie dbać. Jako Straż Miejska również przypomnieliśmy dzieciom, że mają też obowiązki. Współpracujemy z Panem Ryszardem, znamy wszystkie dzieci, które tutaj przychodzą i bardzo cieszymy się, że możemy tutaj byc i je edukować. - mówi Agata Kacała-Baran z wałbrzyskiej Straży Miejskiej. 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

kl (19 listopada 2022 17:48)
Te dzieciaki naprawdę mają szczęście, że mają takiego radnego i panie, które społecznie mu pomagają. Z tego co czytam i oglądam co rok wyprawki szkolne, prezenty z okazji Dnia Dziecka czy Mikołaja, wycieczki, ferie letnie i zimowe itp. Czy tak też jest w innych dzielnicach? Napiszcie, proszę.
Olka (18 listopada 2022 21:40)
Cytuję użytkownika: MARDOR
Prawa Dziecka - bardzo ważne , co do tego nie mam wątpliwości . Przy okazji jednak może wspominać dzieciom, że istnieją także obowiązki ?
Oj tam, oj tam!
MARDOR (18 listopada 2022 11:38)
Prawa Dziecka - bardzo ważne , co do tego nie mam wątpliwości . Przy okazji jednak może wspominać dzieciom, że istnieją także obowiązki ?

Dodaj komentarz

prawa  |   dziecka  |   rws  |   bialy  |   kamien  |   bk  |   miasto  |   dzieci  |   swietlica  |   radni  |   prezydent  |   sylwia  |   bielawska  |   ryszard  |   nowak  |  

Dzień Dziecka na górniczą nutę

Remont kolejnych kamienic za prawie 7 mln. zł.

Dzień Dziecka w Głuszycy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij