Menu

Kradli kable telekomunikacyjne - straty to 80 tys. zł.

Przez blisko 9 miesięcy kradli kable telekomunikacyjne, straty wynoszą około 80 tys. zł. 
Jeden z zatrzymanych złodziei może spędzić w więzieniu nawet 12 lat, drugi 8 lat. 


 

Kradli kable telekomunikacyjne - straty to 80 tys. zł.
Pierwsze zgłoszenie z kradzieżami kabli telekomunikacyjnych mundurowi otrzymali w lutym. W sumie doszło do 24 tego typu kradzieży. We wtorek wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn - 22 i 28-latka. Obaj wpadli w ręce policjantów przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu.

- Z ustaleń policjantów wynika, że kradzieży, a przy tym do uszkodzenia przewodów telekomunikacyjnych i spowodowania zakłócenie działania części sieci, mężczyźni dokonywali w okresie od 13 lutego do 31 października - informuje komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 
 
 
Mężczyźni staną przed sądem. 22-latkowi grozi do 8 lat więzienia, a 27-latkowi - 12 lat (w związku z działaniem w warunkach recydywy). Decyzją prokuratory podejrzani objęci zostali dozorem policyjnym.

- Starty, w wyniku zakłócenia działania sieci telekomunikacyjnej w różnych miejscach, wyniosły dokładnie 77 tysięcy złotych. - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Adam (19 listopada 2022 10:55)
W Warszawie aż gęsto od pieszych patroli. Na prowincji już nie starcza
MARDOR (18 listopada 2022 11:50)
Mało patroli policji, że o straży miejskiej nie wspomnę ! Czasem widzę patrole, w zdecydowanej większości państwo "stróże prawa" wiozą się w samochodzie ! Warszawa ważniejsza, wygoda ważniejsza i mamy, co mamy ... 10 miesięcy złodzieje sobie spokojnie kradli !!!
LoLoBoLo (18 listopada 2022 10:25)
Upierniczyć łapy przy samej dupie, a nie za moją kasę będzie jeden z drugim nygusem wylegiwał się na pryczy grając na xbox.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   złodzieje  |   kable  |  

Na oczach policjantów pijani 17-latkowie pobili znajomego

Chcieli go ukarać - pobili go, rozebrali i zostawili na mrozie

Wypadek na Podgórzu, jedna osoba w szpitalu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij