Menu

Negocjacje w sprawie alei Niepodległości

W ciągu kilku tygodni prace na Al. Niepodległości w Świdnicy powinien rozpocząć nowy wykonawca.

Negocjacje w sprawie alei Niepodległości

Miasto odstąpiło od umowy z firmą Polskie Surowce Skalne Sp. z o. o. Grupa Budowlana, która przebudowywała drogę na odcinku od pl. Wolności do skrzyżowania z ul. 8 Maja. Wskazano winę wykonawcy.

- Po inwentaryzacji zaawansowania prac, wszczęto postępowanie przetargowe w trybie negocjacji bez ogłoszenia, w celu wyboru nowej firmy odpowiedzialnej za dokończenie realizacji tej inwestycji.  - informuje rzecznik UM Świdnica, Magdalena Dzwonkowska.

 

 


- Wystosowano zaproszenia do sześciu potencjalnych wykonawców. Zaproszenie do postępowania przyjął jeden z nich – firma HYPMAR z Modlęcina. Drugi etap procedury to złożenie oferty. Planowane jest, że nastąpi to w połowie grudnia br. W związku z tym, że negocjacje mają charakter poufny, szczegóły dotyczące realizacji oraz terminu zakończenia prac podane zostaną po podpisaniu umowy. Przekazanie placu budowy może nastąpić jeszcze w tym roku.

- Mam nadzieję, że procedury zakończą się sprawnie i już na początku przyszłego  roku nowy wykonawca rozpocznie prace. Dokładamy wszelkich starań, żeby zadanie zostało zrealizowane jak najszybciej, gdyż wiemy, jak bardzo jest to uciążliwe dla mieszkańców – mówi prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.  

W ramach I etapu inwestycji  stwierdzono, że stopień zaawansowania prac jest na poziomie 42%. Wykonano w ok. 90% roboty związane z montażem kanalizacji deszczowej, usunięto kolizję z siecią gazową, wykonano również część konstrukcyjną jednego pasa ruchu pod ułożenie asfaltu i odcinkowo nawierzchnie chodników i zatok postojowych. Zaawansowane też są prace przy renowacji muru obronnego.

Do zrobienia pozostaje między innymi dokończenie warstw konstrukcyjnych drogi, chodników i ścieżki rowerowej, oznakowanie, oświetlenie drogowe i nasadzenia zieleni.

Wybrano już natomiast wykonawcę, który dokończy roboty polegające na przebudowie przejścia pieszego pomiędzy al. Niepodległości i ul. Garbarską. Podpisano już umowę z firmą TINARG Sp. z o. o.  z Mściwojowa. Koszt prac to blisko 160 tys. zł. Prace powinny zakończyć się do 6 tygodni.opr. adm
foto: UM Świdnica
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

czytelnik (19 listopada 2022 17:54)
Czytając wałbrzyski portal Mam w y j e b a n e na to co robią w Świdnicy.Jak będę chciał o Świdnicy to swidnica24.pl i mam wy i m b e c y l e.Jak nie macie o czym pisać to poszukajcie tematu nieroby.

Dodaj komentarz

Duża akcja poszukiwawcza — zaginął Robert Stec

Niewiele brakowało by wjechał w ludzi. Rozbił 4 auta, w tym dwa...

Młody kierowca już zbiera punkty

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij