Menu

Czy wałbrzyski PEC podniesie ceny ogrzewania ?

Zima do łatwych należeć nie będzie, szczególnie dla tych, którzy palą węglem. Sprawdzamy czy wałbrzyski PEC podniesie ceny ogrzewania. Węgla w PEC-u wystarczy do połowy stycznia. 

 

Czy wałbrzyski PEC podniesie ceny ogrzewania ?

- My w tej chwili kupujemy węgiel dosyć tanio. Rozliczamy się w energii za węgiel. Cena za którą my kupujemy, to około 29 zł za GJ energii, cena rynkowa to jest około 80 zł. czyli widać tu bardzo dużą różnicę. Niestety jest to mniej więcej o 150 procent więcej niż było w ostatnich latach, więc te ceny nam wzrosną.-  mówi Piotr Kruczkowski, dyrektor d/s technicznych wałbrzyskiego PEC-u.

Czy zapłacimy za ogrzewanie więcej ?

- W tej chwili mamy już ustawę, która ogranicza wzrost cen ciepła, czyli to bezpośrednio nie dotknie odbiorcy, przynajmniej w tym sezonie. - mówi Piotr Kruczkowski. - Nie zapłaci więcej, dlatego, że te ceny, które zostały ustawowo ustalone, są cenami mniej więcej porównywalnymi do tych cen które my w tej chwili mamy.  

Wałbrzyski PEC ma na składzie około 10 tyś. ton węgla i jak zapewnia dyrektor Kruczkowski, jest to normalny zapas jak w każdym roku. Zapas wystarczy do połowy stycznia, a kolejne dostawy węgla zaplanowane sa w grudniu, styczniu i lutym. O ile węgiel będzie.

 

- Mamy również przygotowany plan ograniczeń w dostawie ciepła, ale jestem przekonany, że on w tej chwili nie wejdzie w życie. 
- mówi dyrektor Piotr Kruczkowski.

Czytaj też:
PEC Wałbrzych: Węgla wystarczy do połowy styczniaadm
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Śmiało ech (23 listopada 2022 16:49)
Cen nie podniosą. Śmiech na sali. Dziś otrzymałem list z podwyżka o 45 zł na Gj. Do 124zl, trzecia w tym roku. Brawo
PARTIA PO JEST JAK RTEC - ZULICA DULKIEWICZ (19 listopada 2022 10:03)
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/8590298,alkohol-alkoholik-kobiety.html KACZOR PRZEPROS PO-JEBANE SZMATY ZA TEN ARTYKUL I ZA KOKLUSZ I GRADOBICIE!
Emeryt3 (18 listopada 2022 21:41)
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Kruczkowski czyli "specjalista" od kupowania głosów i "zbierania na waciki" siedzi sobie na ciepłym stołku. Posadził go tam pan prezydent Szełemej gdyż jak wiemy jest on człowiekiem o takiej samej (lub nawet gorszej) "mentalności. Tak więc, ci wszyscy którzy na PO głosowali powinni się się cieszyć gdy będzie podwyżka opłat. - Ich pieniądze trafią bowiem do kieszeni "ich ludzi".
Wygląda to nieco inaczej. Kruczkowski zanim został prezydentem miasta pracował w pecu. A więc po aferze wacikowej ze Stefanosem Ewangeliu w roli głównej podwinął ogon i wrócił na stare śmieci do pecu, w którym wówczas udziały miało jeszcze miasto. Przy czym w samym mieście ludzie skupieni wokół skompromitowanego prezydenta z wiadomej opcji zrobili wszystko, aby utrzymać status quo i zagwarantować, że następca Kruczkowskiego, nie będzie szukał afer i nie rozpizdzi starego układu, co pozwoliło im na utrzymanie lokalnych powiązań i zależności, w tym utrzymać wpływy w urzędzie miasta i spółkach miejskich. Taką rolę świetnie wypełnił Szelemej, o czym świadczy obecny układ sił na walbrzyskiej scenie politycznej. I jeszcze jedno. Przed Szelemejem miasto miało udziały w pecu, które ten szybko sprzedał ludziom z pecu za 20 baniek. Układ działa. Teraz miasto nie ma żadnego wpływu na to co dzieje się w tej spółce ciepłowniczej. Zauważcie, że w ostatnim czasie zaczynają pojawiać się w otoczeniu Szelemeja tacy skompromitowani za rządów PO politycy jak Kruczkowski czy Ludwiczuk. Poczuli krew, bo widzą że znowu mogą zaistnieć w przestrzeni publicznej widząc zbliżający się upadek PiSu. Muszą bardzo wierzyć, że ludzie dadzą się po raz kolejny nabrać na obietnice cwaniakow z PO czy KO. I myśleć, że ludzie już zapomnieli o ich wyczynach na walbrzyskiej scenie politycznej.
Zniesmaczony (18 listopada 2022 21:26)
Pan Kruczkowski nie tylko jest Dyrektorem w PEC , ale również zasiada w Radzie Nadzorczej w Wałbrzyskich Wodociągach. Kto mu zabroni ?
Roborock (18 listopada 2022 20:58)
Co ten człowiek tam robi czy w tym kraju juz wszystkich skarumpowano!!!!
Jerzy Jacek Pilchowski (18 listopada 2022 20:22)
Kruczkowski czyli "specjalista" od kupowania głosów i "zbierania na waciki" siedzi sobie na ciepłym stołku. Posadził go tam pan prezydent Szełemej gdyż jak wiemy jest on człowiekiem o takiej samej (lub nawet gorszej) "mentalności. Tak więc, ci wszyscy którzy na PO głosowali powinni się się cieszyć gdy będzie podwyżka opłat. - Ich pieniądze trafią bowiem do kieszeni "ich ludzi".
kolo (18 listopada 2022 19:36)
Cytuję użytkownika: Longin
A się Kruczkowski schował w piecu ciekawe ile dostaje na wypłate
on dostaje tylko na waciki przeciez
Longin (18 listopada 2022 17:05)
A się Kruczkowski schował w piecu ciekawe ile dostaje na wypłate
No tani (18 listopada 2022 15:08)
Cytuję użytkownika: Zima tania (18 listopada 2022 12:46)
Dobrze, że węgiel jest tani i jest go dużo. Wszystko takie tanie w Polsce. Nawet kurcze paliwo tanie, żeby przewieź ten węgiel.
https://wysokienapiecie.pl/71567-biedne-cieplownie-patrza-na-rzad/
Emeryt2 (18 listopada 2022 14:05)
Cytuję użytkownika: Emeryt
Cytuję użytkownika: stick
"- My w tej chwili kupujemy węgiel dosyć tanio. Rozliczamy się w energii za węgiel. Cena za którą my kupujemy, to około 29 zł za GJ energii, cena rynkowa to jest około 80 zł. czyli widać tu bardzo dużą różnicę. Niestety jest to mniej więcej o 150 procent więcej niż było w ostatnich latach, więc te ceny nam wzrosną.- mówi Piotr Kruczkowski, dyrektor d/s technicznych wałbrzyskiego PEC-u."- ktoś jest w stanie zrozumieć ten akapit? PEC kupuje węgiel tanio- super, ale od razu jest porównanie do ceny rynkowej, żeby zmanipulować przekaz i przygotować podwyżkę? A co to jest ta cena rynkowa, jeżeli Ciepłownie nie handlują energią na giełdach, a także nie są w sieci i na dodatek każda ma inne koszty funkcjonowania...
A co ty myślałes? Nie po to skompromitowany Kruczkowski znalazl miejsce jako dyrektor spolki mijeskiej za nasza kase. Kto go tam posadzil? Koles Szlemej. Takich fachowcow od wacikow w partii PO sie szanuje. W normalnym kraju jest skompromitowany. Ale nie w partii PO. jakby dobrze poszukac to i Chlebowski, Ludwiczuk i Sawicka pewnie siedza na stolkach dyrektorskich w spolkach miejskich. Drogi Mikołaju, niech PO wygra. Juz mam dość 13 i 14 emerytury. Mam dośc emerytury bez podatku. Mam dośc podwyzek emerytur. Tęsknie do podwyzek 5 zł rocznie. Czyli 40 gr miesiecznie. W ogole mam dosc emerytury, chcialbym znow musiec pracowac do smierci. A tak w ogole, to tesknie za PO, by znowu byla kacja zabierz babci dowod, bym nie mogl glosowac w wyborach. W koncu tylko przelewalem krew za ten kraj. Wiec po co mi prawo glosu.
W koncu tylko przelewalem krew za ten kraj..... hmmmm
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

ogrewanie  |   ciepło  |   PEC Wałbrzych  |   cena ogrzewania  |  

Czy przemysł może być mniej uciążliwy dla środowiska?

Widzieliście wielki piec w wałbrzyskim PEC-u?

PEC Wałbrzych: Węgla wystarczy do połowy stycznia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij