Menu

Świdnica laureatem naboru wniosków w ramach Giełdy Miejskich Technologii

Dzięki mikrograntom o wysokości do 50 tysięcy złotych Świdnica  przetestuje przez 12 miesięcy jedno z wybranych rozwiązań informatycznych. Konkurs łączący dostawców technologii z obszaru smart city dla miast, ogłosił Polski Fundusz Rozwoju ogłosił  w ramach "Giełdy Miejskich Technologii"
 

Świdnica laureatem naboru wniosków w ramach Giełdy Miejskich Technologii

Miasto będzie realizowało projekt pn. "Mapa Potencjału Solarnego", z którego skorzystają przedsiębiorcy, instytucje oraz mieszkańcy planujący inwestycje w fotowoltaikę. Zaprezentowane zostaną zbiorcze analizy potencjału solarnego dostępne w formie interaktywnych map poprzez aplikację webową.

Dane wytworzone w wyniku analiz zostaną udostępnione publicznie w Systemie Informacji Przestrzennej Miasta (SIP) i na Geoportalu Świdnickim (geoportal.um.swidnica.pl). Aplikacja pozwoli wszystkim zainteresowanym na sprawdzenie opłacalności instalacji paneli fotowoltaicznych i oszacowania korzyści. Uruchomiona zostanie również automatyczna aktualizacja danych.

- Nasza gmina wchodzi w skład Klastra Świdnicka Energia Odnawialna. Rozwiązanie to doskonale wpisuje się w strategię działania klastra, popularyzując rozwój odnawialnych źródeł energii. Ponadto rozwój OZE wpisuje się również w obowiązujące dokumenty strategiczne miasta tj.: Strategię Rozwoju Miasta Świdnica, Założenia do planu zaopatrzenia Gminy Miasto Świdnica w gaz, energię elektryczną i ciepło, Plan Gospodarki Niskoemisyjnej, Miejski Plan Adaptacji do zmian klimatu dla Gminy Miasto Świdnica do 2030 r. oraz w przygotowywaną koncepcję inwestycyjno – energetyczną pn. „Świdnica na drodze do niezależności energetycznej Etap I - Transformacja Sektora Publicznego” – mówi Anna Skrzypacz, dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W pierwszym naborze wpłynęło od samorządów z całej Polski łącznie 76 wniosków grantowych. O wygranej decydował poziom deklarowanego zaangażowania pracowników jednostek samorządu terytorialnego, oczekiwany wpływ wdrożenia na poprawę efektywności pracy urzędu oraz kompletność informacji o stosowanej w urzędzie infrastrukturze informatycznej. Oprócz Świdnicy laureatami zostały także gminy: Kowary, Miejsce Piastowe, Nowe Skalmierzyce, Pruszcz Gdański i Rybnik. Otrzymają one łącznie 275 tys. zł na testowanie wybranych rozwiązań technologicznych z obszaru smart city.

opr. kat
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Pełna sala na koncercie Słonia w Świdnicy [FOTO]

Najwyższa Jakość Quality International dla Świdnicy

Świdnica przeciw przemocy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij