Menu

Odkrycie na Starym Zdroju. Przedwojenne skrzynie, walizki, książki, dokumenty

Skrzynie, walizki, książki, dokumenty, porcelana i inne przedmioty codziennego użytku czekały prawie 80 lat na swoje odkrycie. Odnaleziono je na Starym Zdroju

Odkrycie na Starym Zdroju. Przedwojenne skrzynie, walizki, książki, dokumenty

W jednej z kamienic na Starym Zdroju firma realizująca remont na zlecenie wspólnoty mieszkaniowej dokonała bardzo ciekawego odkrycia. Zamurowana i zabezpieczona piwnica, a w niej dobytek przedwojennych mieszkańców naszego miasta. Skrzynie, walizki, książki, dokumenty, porcelana i inne przedmioty codziennego użytku czekały prawie 80 lat na swoje odkrycie.

 

 

O znalezisku poinformował na swoim fb prezydent Roman Szełemej. 

Zawartość piwnicy została zabezpieczona przez pracowników Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, którzy zajmą się także ewidencją znaleziska. 

red
foto: fb Roman Szełemej
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ręka człowieka charakternego jak to się mówi (28 listopada 2022 14:35)
Cytuję użytkownika: Poko
Cytuję użytkownika: Urząd Skarbowy
Cytuję użytkownika: Poko
Ja na starym Zdroju przy pomocy wykrywacz wykopałem depozyt ze złotem dokumentami. Za złoto dostałem prawie 110000tys,oczywiście w Niemczech
Mamy cię!
W dupę mnie możecie pocalowac
W dupę to będziesz ładowany
Poko (19 listopada 2022 12:09)
Cytuję użytkownika: Urząd Skarbowy
Cytuję użytkownika: Poko
Ja na starym Zdroju przy pomocy wykrywacz wykopałem depozyt ze złotem dokumentami. Za złoto dostałem prawie 110000tys,oczywiście w Niemczech
Mamy cię!
W dupę mnie możecie pocalowac
PO-JEBANY ELEKTORAT (19 listopada 2022 12:05)
ŁO MATKO BOSKO. CO TO SIE TU ZNOWU STANELO. BOJOWKI TUSKA I SZLEMEJA. BUEHEHEHEHE ILE KLAS PODSTAWOWKI TEMU DAJECIE? https://twitter.com/i/status/1593916153054855168
PARTIA PO JEST JAK RTEC - ZULICA DULKIEWICZ (19 listopada 2022 10:02)
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/8590298,alkohol-alkoholik-kobiety.html KACZOR PRZEPROS PO-JEBANE SZMATY ZA TEN ARTYKUL I ZA KOKLUSZ I GRADOBICIE!
DJ2022 (19 listopada 2022 8:19)
Cytuję użytkownika: ZdupyPortal
Wiadomość z dupy.
Zapewnie tak cuchną jak z twojej dupy !
ZdupyPortal (19 listopada 2022 0:53)
Wiadomość z dupy.
Księgowy (18 listopada 2022 21:23)
Jak widać zostawiono same ogryzki.
Ostrożnie (18 listopada 2022 21:10)
Trzeba to oddać do ambasady niemieckiej niech ustalą właścicieli lub ich krewnych bo w niemczech teraz bieda to będą mieli jak znalazł.A tak to paserstwo no i donald dostanie fuhrii gdy mu doniosą że jakieś muzeum sobie przywłaszczyło niemiecki majątek niemieckich nadludzi jak o niemcach mówił ich wąsaty firer z zawodu malarz tak jak donald tylko adolf malował obrazki a donald kominy.
Podzamczanin. (18 listopada 2022 21:00)
Tam co 2 mieszkanie tak wyglada.
Jurek (18 listopada 2022 20:20)
Fajne kontakty, puszki elektryczne i kratki wentylacyjne plastikowe mieli ci Niemcy ;) Boazeria też niczego sobie :D
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

odkrycie  |   stary  |   zdroj  |   skarby  |   porcelana  |   przedwojenny  |   walbrzych  |   waldenburg  |   miasto walbrzych  |   znalezisko  |   wtv  |   w24  |   informacje  |   wydarzenia  |   tajemnice  |   zagadki  |   dolnego  |   sląska  |  

Minął rok od znaleziska. ''Skarb'' wrócił do Wałbrzycha

Wałbrzyszanie mają sentyment do Kina Apollo

Wystawa fotografii z Porcelany Krzysztof w OSK Podzamcze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij