Menu

Nadleśnictwo zamknęło część ''Ścieżki Hochbergów''

Zrobiło się niebezpiecznie na ścieżce spacerowej wokół Zamku Książ, dlatego Nadleśnictwo Wałbrzych zdecydowało o zamknięciu fragmentu tej trasy w miejscu, gdzie przewróciło się drzewo.

Nadleśnictwo zamknęło część ''Ścieżki Hochbergów''

W komunikacie Nadleśnictwa Wałbrzych czytamy:

Informujemy, że zachodni fragment "Ścieżki Hochbergów" został zamknięty do dnia 28.02.2023 r.  Zamknięcie to jest spowodowane uszkodzeniem, które powstało poprzez spadające drzewo, a które stanowi poważne i realne zagrożenie zdrowia i życia dla odwiedzających ścieżkę turystów. Zamknięcie ścieżki oznaczono również w terenie. Prosimy o stosowanie się do zakazów.
 
 
 
Ścieżka Hochbergów to bardzo urokliwa trasa poprowadzona wokół Zamku Książ  głównie wzdłuż wąwozu Pełcznicy. W przeszłości była już zamykana m.in. z powodu złego stanu infrastruktury. W roku 2021 przeprowadzono gruntowny remont wielu obiektów, dzięki czemu ścieżka mogła zostać w całości udostępniona turystom.
 
 
opr.plr
foto: użyczone / Nadleśnictwo Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

drzewo ze tej ścieżki (19 listopada 2022 18:30)
Hochbergi skakali tam na główkę.
Mariusz (19 listopada 2022 13:24)
Najwyższy czas, bo ta ścieżka jest miejscami w fatalnym stanie
Księgowy (19 listopada 2022 9:14)
Zajęci są rabunkową wycinką drzew które jadą w niewiadomym kierunku.

Dodaj komentarz

Kolejne trójka dołącza do Lokalnej Organizacji Turystycznej

Pół miliona turystów w Zamku Książ

Kolejny vlog z Zamku Książ

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij