Menu

Ochotnicza (i lotnicza) Straż Pożarna w Boguszowie

Dzięki dofinansowaniu ze środków Komendy Głównej PSP i Powiatu Wałbrzyskiego OSP w Boguszowie-Gorcach zyskała bardzo przydatne urządzenie do działań ratunkowych. Na wyposażeniu strażaków znalazł się dron z kamerą termowizyjną.

Ochotnicza (i lotnicza) Straż Pożarna w Boguszowie
To zaawansowany technologicznie, 4-wirnikowy  dron wyposażony w dwie kamery - pierwszą termowizyjną, natomiast druga to standardowa kamera, dzięki której można rejestrować bardzo szczegółowy obraz o wysokiej rozdzielczości. Obie kamery posiadają zoom.  Dron wyróżnia się kompaktową konstrukcją, niską wagą i bardzo dobrymi parametrami zasięgu. Wyposażony jest w dołączany megafon, który pozwala na przekazywanie komunikatów głosowych, a także w reflektor do oświetlenia pola pracy. Ilość akumulatorów i osprzęt ładujący zostały tak dobrane, aby zmaksymalizować ciągłość wykorzystania maszyny w powietrzu. 
 
 
Innowacyjna technologia w ratownictwie staje się standardem, ułatwia i przyspiesza działania ratownicze. Dron sprawdził się już w boju podczas działań ratowniczych, przy poszukiwań osób zaginionych. Zastosowań sprzętu jest tak wiele, jak zdarzeń do których kierowani są strażacy. Dzięki transmisji na żywo przekazywanej na 32" telewizor mogą mieć stały podgląd na sytuację podczas pożaru, zarówno obiektów jak i w przestrzeni otwartej (np. pożar hali produkcyjnej lub pożar lasu). Sprzęt posiada także możliwość transmisji zdalnej.
 
 
Dron świetnie sprawdził się także do dozorowania pogożeliska w trudnodostepnym terenie.  Dzięki kompaktowym rozmiarom może być przewożony na każdym samochodzie ratowniczym. Uprawnienia operatora wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego posiada na chwilę obecną 6 strażaków. 
 
 
 
Zakup bezzałogowego statku powietrznego wraz z niezbędnym osprzętem został sfinansowany ze środków otrzymanych w ramach programu MSWiA, (za pośrednictwem KG PSP,) oraz dotacji Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu dla jednostek OSP z terenu powiatu, 
 
 
opr.plr
źródło/foto: OSP Boguszów-Gorce
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ona (20 listopada 2022 12:26)
Jeszcze lodki brakuje to bedzie wodna jednostka i poplywaja na stawie przy niemieckim cmentarzu.
Mieszkaniec (20 listopada 2022 11:53)
Cytuję użytkownika: Boguszow
Zacznie sie szpiegowanie po kominach czym biedni ludzie pala w piecach by nie zamarznac. Do czego to ku..wa doszlo;(
Wszystko mozliwe,jaja beda jak te zabawke udostepnia strazy miejskiej,masakra.
Dariusz Szmurodek (20 listopada 2022 11:23)
Cytuję użytkownika: Boguszow
Zacznie sie szpiegowanie po kominach czym biedni ludzie pala w piecach by nie zamarznac. Do czego to ku..wa doszlo;(
Kto jest biedny, PiS ze swoich daje 13 i 14 -stą emeryturę, daje 500 +, daje na opał to proszę nie PiSać bzdur, że ktoś jest biedny.
PARTIA PO JEST JAK RTEC (20 listopada 2022 9:45)
Cytuję użytkownika: ELEKTORAT PO - WOLE BYĆ KATOLEM I MOHEREM.
https://twitter.com/i/status/1594004046389678080
PROPAGANDA PO DLA CIEMNEGO LUDA: Senator Platformy Jerzy Fedorowicz powiedział, że jego partia nie zamierza ogłaszać programu, gdyż rządzący wykorzystaliby ich pomysły. Idziemy do tych wyborów z jakimś programem, którego nie ujawniamy, również dlatego, że obyczaj był taki, że jak kiedyś ujawnialiśmy program, to ci, co rządzą, go wykorzystywali i punktowali, więc nie ujawniamy — oświadczył Fedorowicz. W jaki sposób PO zamierza przekonać do siebie wyborców? Podczas dzisiejszej rozmowy w Rabce uznaliśmy, że 20 procent przekonać się nie da. Ale do tych niezdecydowanych, którzy są jednak podatni na propagandę, trzeba uderzać. To będzie nam przyświecać jako program — poinformował senator PO.
Boguszow (20 listopada 2022 0:09)
Zacznie sie szpiegowanie po kominach czym biedni ludzie pala w piecach by nie zamarznac. Do czego to ku..wa doszlo;(
Wróżbita (19 listopada 2022 17:44)
Dlaczego gdy rządziła "dobra"plaforma nie kupowała niczego strażakom tylko wmawiali ludziom że piniendzy po prostu nima i nie będzie jak mawiał minister jan vincent z bydgoszcza.A "zły" pis kupuje.Gdy wybierzecie platformę będzie powrót do przeszłości i znowu będą teksty że ja wam wójta nie wybierałem,pokażcie te zakopane miliardy które można rozdać polakom to odkopię i rozdam,rząd nie ma guzika niskie ceny bo gdyby miał to by ciągle naciskał ten guzik,macierzyństwo to udręka dla kobiet,polskość to nienormalność.A od kopacz jestem pewna że prąd po 2019 nie podrożeje ( kopacz jako premierka podpisała cyrograf o redukcji emisji CO2 przez polski przemysł energetyczny i stopniowej likwidacji kopalń i odejście od węgla w zamian za zieloną energię czyli ruski gaz kupowany od niemca z NordStream 2.Cała pomoc socjalna zostanie zlikwidowana a płace w tym minimalna zamrożone.Emerytura w wieku 67 kobiety,70 mężczyźni.Podatki będą jak w 2015 a kwota wolna 3000zł.Oczywiście ceny sklepowe takie jak dziś.
ELEKTORAT PO - WOLE BYĆ KATOLEM I MOHEREM. (19 listopada 2022 17:44)
https://twitter.com/i/status/1594004046389678080

Dodaj komentarz

Boguszów-Gorce  |   112  |   straż pożarna  |   osp  |   dron  |  

Wszedł wprost pod koła samochodu

Miał być romantyczny wieczór — skończyło się w areszcie

Nocne zrywanie banerów - ruszyła kampania wyborcza

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij