Menu

Warsztaty artystyczne w BWA inspirowane twórczością L. Podsiadłego

W siedzibie Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA przy ul. Słowackiego można nie tylko podziwiać dzieła sztuki, ale także je tworzyć. Wystawy proponowane przez instytucję stanowią nie lada inspiracje dla uczestników warsztatów.

Warsztaty artystyczne w BWA inspirowane twórczością L. Podsiadłego
Warsztaty rysunkowo-malarskie w Galerii przy Słowackiego 26 rozkręciły się na dobre. Uczestnicy w dalszym ciągu, kontynuowali swoje prace poprzez walor, fakturę i światłocień. Tematem ponownie było studium rzeźby z wystawy POSIADAĆ MOŻLIWOŚCI ADAPTACYJNE. JAK KAMIEŃ LEON. KAME LEON. PODSIADŁY!
 
 
Prace, które studiują uczestnicy warsztatów pochodzą z kolekcji rodziny zmarłego w 2020 roku artysty, który wraz z rodziną po II wojnie światowej przybył z północnej Francji i osiedlił się w Głuszycy. W latach 60. XX w. już jako wykładowca pracował na École Nationale des Arts et Métiers w stolicy Gwinei Konkarze. Pobyt w Afryce mocno odcisnął się na jego późniejszej twórczości. Obecnie to jego dzieła są inspiracją dla kolejnych pokoleń młodych artystów.
 
 
Więcej o trwającej wystawie przeczytacie TUTAJ.
 
 
opr.plr
foto: użyczone / WGS BWA
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

BWA  |   sztuka  |   warsztaty  |   wystawa  |   leon podsiadły  |  

Ponad 160 zdjęć na Triennale Fotografii Wałbrzyskiej

Sybir - los zesłańców w głąb Związku Radzieckiego na zdjęciach

Leon Podsiadły - światowy artysta z Głuszycy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij