Menu

Jesień w mojej dzielnicy - finał konkursu plastycznego

W siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Jesień w mojej dzielnicy". Organizatorami przedsięwzięcia byli radny Rady Miejskiej Wałbrzycha Anatol Szpur i Rada Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój.

Jesień w mojej dzielnicy - finał konkursu plastycznego
Zadanie polegało na przygotowaniu pracy plastycznej, której tematem było ukazanie jesieni w dzielnicy, w której mieszkają dzieci. Adresatami konkursu byli uczniowie z klas I-III uczęszczający do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, a także Szkoły Podstawowej nr 23 im. Wojsk Pogranicza.
 
 
Najmłodsi prace wykonywali podczas lekcji plastyki dowolną techniką. Zebrane "dzieła" zostały przekazane do siedziby Rady Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój, gdzie jury pod przewodnictwem Pani Ireny Raszki dokonało oceny i wyłoniło zwycięzców. Łącznie przyznano 31 nagród, w tym jedną specjalną. Uroczyste wręczenie odbyło się 18 listopada w piątek w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój. Nagrody (w tym wejściówki na zwiedzanie atrakcji) przekazały regionalne instytucje kulturalno-turystyczne: Zamek Książ, Stara Kopalnia, Muzeum Porcelany i Miejski Ośrodek Kultury.
 
- Serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie, gratuluję zwycięzcom - mówi organizator, radny Anatol Szpur. - Serdecznie dziękuję prezesom i dyrektorom instytucji za nagrody, gdyż celem konkursu było nie tylko zachęcenie dzieci do wzięcia udziału w wydarzeniu, ale również budowanie poczucia lokalnego patriotyzmu. Jako RWS chcemy, aby dzieci miały okazję zwiedzić i zaczerpnąć wiedzy o lokalnych perełkach kulturalno-turystycznych - dodaje radny Szpur.
 
 
 
Organizatorzy zapowiadają dalsze tego typu działania dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy.
 
 
opr.plr
foto: użyczone / organizatorzy
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Biurwa (21 listopada 2022 13:30)
Prace pokazujące graty z chaty pod liśćmi, z oczywistych względów zostały odrzucone

Dodaj komentarz

Stary Zdrój  |   RWS  |   konkurs plastyczny  |   dzieci  |  

Był sobie budynek na Legnickiej...

Dzień Babci i Dziadka w DPS Biały Kamień

Chłopaki górą! Ile dzieci urodziło się w ubiegłym roku w Wałbrzychu?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij