Menu

72-latek odnaleziony 20 km od domu

Policjanci z Kamiennej Góry spotkali na drodze poza miastem starszego mężczyznę, który był mocno zdezorientowany. Jak się okazało był to mieszkaniec Boguszowa-Gorc, który wyszedł z domu i zgubił się.

72-latek odnaleziony 20 km od domu
W ubiegłym tygodniu policjantów Referatu Ruchu Drogowego z Kamiennej Góry – asp. szt. Piotra Płaszewskiego oraz  mł. asp. Adama John - zainteresował pieszy, który po zmroku poruszał się poza terenem zabudowanym nie korzystając z odblasków. Postanowili przypomnieć mężczyźnie, że takie zachowanie jest bardzo niebezpieczne.
 
Rozmowa z nim była jednak mocno utrudniona, nie wiedział jak się nazywa ani gdzie jest. Sprawiał wrażenie kompletnie zagubionego. Policjanci, chcąc pomóc seniorowi rozpoczęli ustalanie najważniejszych informacji na jego temat. Szczęśliwie podczas czynności wyszło na jaw, że posiada on przy sobie dowód osobisty.
 
 
Policjanci z Kamiennej Góry skontaktowali się Komisariatem Policji w Boguszowie-Gorcach, gdzie Dzielnicowy z tamtejszego rejonu, który jak się okazało zna zagubionego mężczyznę i pomógł w dalszych ustaleniach. Wiedział, że ma on zaniki pamięci, a w domu czeka na niego rodzina. Okazało się, że 72-latek był oddalony od swojego domu aż o 20 kilometrów! Policjantom nie pozostało nic innego, jak bezpiecznie odwieźć 72-latka do jego bliskich.
 
 
Gdyby nie reakcja mundurowych ta podróż - nieoświetloną jezdnią, bez odblasków i świadomości, gdzie się znajduje, mogła zakończyć się tragicznie.

Komentarze

Krystyna (22 listopada 2022 13:28)
Policjanci wykazali dużo empatii brawo.Wiecej takich policjantów a będzie bezpieczniej.

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   zagubiony  |   senior  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij