Menu

Podziel się zniczem

Na wałbrzyskich cmentarzach komunalnych pojawiły się tzw. zniczodzielnie. Jest to pomysł zarządcy cmentarzy spółki MZUK na ograniczenie ilości odpadów i zarazem szansa na pewne oszczędności dla mieszkańców.

Podziel się zniczem
Macie za dużo zniczy na grobach swoich bliskich, zwłaszcza po listopadowych świętach? Kupiliście nowe wzory i nie pasują już do starych? Zamiast wyrzucać je na śmietnik, jeśli są w dobrym stanie, wystarczy przynieść je do zniczodzielni i być może ktoś jeszcze z nich skorzysta.
 
- Przed 1 listopada zamontowaliśmy na wszystkich naszych cmentarzach komunalnych tzw. zniczodzielnie. Ich idea polega na tym, aby ponownie wykorzystywać znicze szklane, nawet po kilka razy a przy okazji wyeliminować z obiegu znicze plastikowe. Spotkało się to z bardzo pozytywnym przyjęciem po stronie mieszkańców. Korzystają z tego i myślę, że ta idea będzie kontynuowana - mówi Sławomir Kalinowski, kierownik Zakładu Cmentarzy i Pogrzebów MZUK w Wałbrzychu.
 
 
Warto podkreślić, że korzystanie ze zniczodzielni jest w pełni bezpłatne.
 
- Nie trzeba kupować nowego znicza, można wybrać sobie z tych dostępnych. Pamiętajmy, że chodzi tylko o znicze szklane. Jak widać, są tu rózne wzory i kolory, często w idealnym stanie. Pozwala to też zaoszczędzić parę groszy - zachęca Sławomir Kalinowski.
 
 
 
Miejski Zakład Usług Komunalnych zainstalował specjalnie oznaczone półki na wszystkich swoich cmentarzach.
 
- Na cmentarzu przy ul. Żeromskiego jest jeden przy głównym wejściu. Podobnie na Sobięcinie. W Śródmieściu natomiast są dwa - jeden przy wejściu od strony ul. Moniuszki i drugi od strony ul. Przemysłowej - wymienia Kalinowski.
 
Koszt zakupu i zamontowania półek zamknął się w kwocie około 1500 zł. MZUK liczy dzięki temu m.in. na oszczędności wynikające z mniejszej liczby śmieci, które trzeba wywozić cyklicznie z cmentarzy.
 
opr.plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
 
artykuł sponsorowany

Komentarze

psychologia tłumu. (22 listopada 2022 20:31)
Wywóz śmieci szklanych jest drogi stąd ta pseudoinicjatywa.To nie jest empatia tylko cyniczna kalkulacja finansowa jak zaoszczędzić na wywozie śmieci.
T (22 listopada 2022 19:09)
Cytuję użytkownika: DJ2022
Wspaniały pomysł albo ?
Albo J23
Ja (22 listopada 2022 16:30)
Jakieś ścierwo regularnie kradnie znicze z cmentarza przy Wyszyńskiego. Mam nadzieję, że podczas kradzieży dostanie zawału i znajdą go dopiero rano.
DJ2022 (22 listopada 2022 15:35)
Wspaniały pomysł albo ?

Dodaj komentarz

MZUK  |   cmentarze  |   znicze  |   zniczodzielnia  |  

Solidny mur wokół cmentarza (VIDEO)

Nie wszyscy segregują śmieci i koszty rosną

Umowa na farmę fotowoltaiczną (prawie) podpisana

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij