Menu

Dolnośląscy terytorialsi rozpoczęli kolejne intensywne szkolenie

Wyposażenie dostali we Wrocławiu, szkolą się w Kłodzku, a przysięgę złożą w Świdnicy. Następnie prawie setka nowych żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie w gotowości do niesienia pomocy naszemu regionowi.
Dolnośląscy terytorialsi rozpoczęli kolejne intensywne szkolenie
Wcześnie rano była rejestracja, a zaraz potem dostali umundurowanie, broń i całe niezbędne wyposażenie – w ten sposób grupa kilkudziesięciu Dolnoślązaków zaczęła swoją służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej.
 
– Po dopełnieniu wszelkich formalności ochotnicy wyruszyli na poligon do Kłodzka. Tam przejdą szkolenie podstawowe, czyli tak zwaną „szesnastkę” – mówi ppłk Andrzej Brzozowski, dowódca zgrupowania poligonowego.
 
 
Wśród ochotników są przedstawiciele zróżnicowanych profesji, grup społecznych, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wśród nich jest m.in. ochotnik, który postanowił rozpocząć szkolenie podstawowe po raz drugi. Poprzednim razem musiał zrezygnować z przyczyn rodzinnych.
 
– Tym razem powinno mu się udać – uśmiecha się ppłk Brzozowski. – Upór w dążeniu do celu i nie poddawanie się przeciwnościom losu to pozytywne cechy dobrego żołnierza – dodaje.
 
 
 
W najbliższą niedzielę do tej grupy dołączą uczestnicy tzw. „ósemki”, czyli szkolenia uzupełniającego dla powołanych, którzy już kiedyś służyli w Wojsku Polskim. Szkolenia podstawowe i wyrównawcze przeprowadzone zostaną na obiektach wojskowych w Kłodzku i jego okolicach. Zakończy je uroczysta przysięga, zaplanowana 3 grudnia na Rynku w Świdnicy.
 
 
opr.plr
foto: użyczone / 16. DBOT
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Biznesmen (4 grudnia 2022 9:33)
Cytuję użytkownika: Monthy Phyton
Dobrze że jeszcze nie brakuje ochotników na mięso armatnie. Gratuluję
Ktoś musi umierać za ten kraj, żeby inni mogli się bogacić a wojna i te kilka lat po jej zakończeniu to świetna okazja ku temu
kolo (23 listopada 2022 12:15)
Cytuję użytkownika: RUCH NARODOWY
k***a i znowu muszę dzisiaj od rana wklejać te swoje wysrywy za 3,50. Mogliby mi chociaż moi właściciele podnieść stawkę za to moje szmacenie się.
Zapisz sie do Obrony Terytorialnej, dostaniesz wiecej... chyba.... hahahahahaha
Monthy Phyton (23 listopada 2022 10:52)
Dobrze że jeszcze nie brakuje ochotników na mięso armatnie. Gratuluję
RUCH NARODOWY (23 listopada 2022 9:22)
k***a i znowu muszę dzisiaj od rana wklejać te swoje wysrywy za 3,50. Mogliby mi chociaż moi właściciele podnieść stawkę za to moje szmacenie się.

Dodaj komentarz

dolny śląsk  |   wot  |   wojska obrony terytorialnej  |   szkolenie  |   poligon  |   kłodzko  |   świdnica  |  

Kolejami Dolnośląskimi do Warszawy ? Z Wrocławia w niecałe 4 godziny

Stypendiami chcą przyciągnąć młodych lekarzy

Prawie 2 mln. pasażerów w miesiąc - rekordowy styczeń w Kolejach...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij