Menu

Wkrótce zostaną rodzinami zastępczymi

2 trenerów, 14 uczestników, 7 spotkań, 52 godziny dydaktyczne – to początek nowego pięknego życia dla dzieci z wałbrzyskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. 

Wkrótce zostaną rodzinami zastępczymi
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wałbrzychu zakończyło się szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. To już trzecie takie szkolenie w tym roku w naszym mieście. Tym razem warsztaty ukończyło aż 14 osób. 
 
- To wyjątkowa grupa, bardzo liczna, zmotywowana i otwarta. Szkolenie dla rodzin zastępczych jest wspaniałym doświadczeniem, poznajemy nowych ludzi, odkrywamy świeże spojrzenie na sprawy związane z rodziną czy rodzicielstwem zastępczym - mówi Piotr Sapalski, trener i jednocześnie koordynator rodzinnej pieczy w MOPS w Wałbrzychu.
 
 
 
Obecnie trwa rekrutacja na kolejne szkolenie dla przyszłych rodziców zastępczych. Podczas spotkań uczestnicy poznają m.in. czym jest piecza zastępcza, jaki jest wpływ opieki na rozwój dziecka, jak opanować trudne zachowania u dzieci oraz jak wygląda współpraca ośrodka z rodziną zastępczą. Zdobędą również wiedzę odnośnie profilaktyki prozdrowotnej oraz ukończą zajęcia praktyczne w rodzinach zastępczych zawodowych lub rodzinnych domach dziecka. 
 
- Dla nas to absolutnie coś nieprawdopodobnego. Przepełnia nas taki ogrom miłości. I wiemy, że życie może przynieść każdy scenariusz i będzie tak jak ma być – podsumowuje szkolenie jedna ze „świeżo upieczonych” rodzin zastępczych.
 
W dziesięciu wałbrzyskich placówkach opiekuńczo-wychowawczych przebywa ponad 130 dzieci, które czekają na nowy dom. To niemowlęta, przedszkolaki, dzieci w wieku szkolnym, nastolatkowie. Każdy, kto chciałby stworzyć im wymarzony dom, obdarzyć ciepłem, którego zawsze brakowało w ich otoczeniu, proszeni są o kontakt z Działem Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu (tel. 74 664 08 47, adres: ul. Kilińskiego 1, Wałbrzych).
 
opr.plr
foto: użyczone / MOPS w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Agnieszka Wodniak (24 listopada 2022 3:00)
Bardzo fajny pomysł w sprawie adopcji czy zastępczej rodziny ucieszyłam się z tego względu że ludzie którzy mają dobroć że chcą podarować odrobinę miłości i opieki dla tych którzy nie mogą być z rodzicami biologicznymi i poświęca swój czas i miejsce w domu na wychowanie tych skrzywdzonych dzieci ja nie miałam takiego dzieciństwa i opieki w rodzinie zastępczej u dziadka opiekuna mam nadzieję że wychowankowie porzytecznie będą czas spędzać z nowymi rodzicami na fajnych naukach i zabawach życzę wam wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu
Podzamczanin (23 listopada 2022 9:12)
Jeżeli komuś bezdzietnemu się wydaje że to tak hop dostać dziecko z domu dziecka,to się zdziwi.

Dodaj komentarz

''Gadająca'' opaska ratuje życie

Tu będzie nowa noclegownia

Bezpieczny Motocyklista - warsztaty DORD w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij