Menu

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Koronawirus nie zniknął ale nie jest już tak groźny jak chociażby przed rokiem, gdy na przestrzeni dwóch miesięcy od pocżtku listopada do końca grudnia przez nasz kraj przetoczyła się IV fala pandemii.

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia
Za okres od 17.11.2022-23.11.2022 r. mamy 2 384 (w tym 487 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: 
mazowieckiego (294), 
śląskiego (268), 
dolnośląskiego (249), 
małopolskiego (192), 
wielkopolskiego (184), 
lubelskiego (146), 
zachodniopomorskiego (146), 
łódzkiego (144), 
pomorskiego (139), 
kujawsko-pomorskiego (122), 
opolskiego (97), 
 
 
warmińsko-mazurskiego (82), 
podlaskiego (81), 
podkarpackiego (78), 
lubuskiego (59), 
świętokrzyskiego (48).
55 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
 
Z powodu COVID19 zmarło 13 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 37 osób. Liczba zakażeń koronawirusem 6 349 973/ 118 292 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
 
Dziś (23.11) w całym kraju wykryto 449 zakażeń w tym 38 na Dolnym Śląsku a 4 w Wałbrzychu. Równo rok temu w ciągu jednego dnia wykryto prawie 20 tysięcy zakażeń i odnotowano 398 zgonów. Szczyt IV fali wypadł wówczas dokładnie 1 grudnia, gdy wykryto aż 29064 zakażenia i 570 zgonów.
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pawel (26 listopada 2022 21:40)
A co pisałem 2 kwietnia 2021 roku tutaj ??????????? a to ––––––––––––––––––––––––––> " To nie prawda , szczepienie nie chroni przed zakażeniem wirusem !!!!! " –––––––––––––––> ja o tym wiedziałem , a doktor , były dyrektor szpitala nie ?????????????????? Chyba w to nie wierzycie ..................................człowiek który naraził tysiące ludzie na działanie niesprawdzonego preparatu medycznego i jak wynika ze statystyk nieskutecznego do tego preparatu dalej poucza Polaków w kwestiach zdrowotnych .........................
pawel (26 listopada 2022 21:30)
ROMAN SZEŁEMEJ ––––––––––––––––––––> "Staramy się zrobić wszystko, aby uzyskać poziom zaszczepienia mieszkańców miasta gwarantujący odporność populacyjną" +++++++++++++++ " Prezydent Wałbrzycha poinformował również, że pracownicy miejskich instytucji kultury i urzędnicy mający kontakt z mieszkańcami i turystami będą w pełni zaszczepieni. - Osoby przychodzące do instytucji będą miały pewność, że są obsługiwane przez osoby, które nie będą źródłem zakażeń " ––––––––––––––––––––––––––––––––> Ale szczepionka (to nie jest żadna szczepionka) nie chroniła nigdy przed zakazeniem oraz transmisją wirusa ......................Pfizer nawet takich badań nie przeprowadzał o czym było wiadom już w grudniu 2020 roku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I Szełemej o tym wiedział !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale kłamał że chroni szpryca przed zakazeniem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo takie wytyczne otrzymał w centrali PO , natomiast ta z Berlina !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Posłuchajcie wypowiedzi Szełemeja na YT jak mówi słowo w słowo że szczepionka chroni przed zakazeniem i transmisją wirusa na innych dlatego ludzie zaszczepieni mogą podrózowac po Europie a w Wałbrzychu dzieki szczepieniom rok temu spadła liczba zakazen ..................z uśmiechem na ustach tak mówił !!!!!!!!!!!!!! LALALALAAL NANANANANNA
Krzysztof (24 listopada 2022 5:38)
Kur..... dalej ściemniacze sieją fake informacje
Heniutek (23 listopada 2022 18:48)
Qrwa to straszne ooooooooooooooo zamykam się w piwnicy
V_ (23 listopada 2022 18:10)
Pok**wione pojeby bez mózgów , dalej w tą ściemę wierzą i następne ,, śmiercionki ,, będą brali . Ch*j im wszystkim w puste czachy !
Biedaszyb (23 listopada 2022 13:15)
Jeszcze wam się ku®wa nie znudziło?

Dodaj komentarz

koronawirus  |   covid-19  |   statystyka  |   zachorowania  |   zgony  |  

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień

Pierwszy raport covidowy w 2023 roku

Ponad 3 tysiące zakażeń w tydzień

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij