Menu

Głuszycka Strefa Aktywności Gospodarczej. Sposób na przywrócenie przemysłu w mieście

Ponad 2,7 milionów złotych kosztowało w Głuszycy przygotowanie 12 działek inwestycyjnych w tak zwanej Strefie Aktywności Gospodarczej. 

Głuszycka Strefa Aktywności Gospodarczej. Sposób na przywrócenie przemysłu w mieście
Głuszyca jest jak dotąd jedyną gminą w regionie, której udało się z powodzeniem zrealizować projekt finansowany w większości z ostatnich już pieniędzy Europejskich poprzedniej perspektywy finansowej.
 
Do dyspozycji przedsiębiorców i inwestorów, którzy zdecydują się rozpocząć działalność w Głuszyckiej Strefie Aktywności Gospodarczej, jest 3,5 ha uzbrojonych terenów, droga dojazdowa, miejsca parkingowe. Wszystko podzielone na 12 działek do sprzedaży lub wynajęcia.
 
 
– To wyjątkowo atrakcyjny teren. Położony w bezpośredniej bliskości drogi wojewódzkiej łączącej Wałbrzych i Kłodzko, tuż przy dworcu i bocznicy kolejowej. W połączeniu z infrastrukturą, którą oddajemy inwestorom oraz zapierającym dech w piersiach, malowniczym położeniem jest, to mogę śmiało przyznać, jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w regionie. - informuje Gmina
 
 
A inwestorów Głuszyca potrzebuje jak tlenu. Przełom XX i XXI wieku to załamanie przemysłu włókienniczego, który przez lata utrzymywał mieszkańców miasta. Dziś Strefa jest nie tylko alternatywą dla oddalonej o kilkanaście kilometrów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To przede wszystkim szansa dla wielu wykwalifikowanych pracowników, dziś pracy szukających nawet w oddalonym o ponad 80 km Wrocławiu.
 
Oferta strefy adresowana jest zarówno do przedsiębiorców już prowadzących działalność, myślących o przyszłych inwestycjach, jak i dla start-up’ów, rozpoczynających działalność. Wisienką na torcie jest niewielka oczyszczalnia ścieków, która obsługiwać będzie działające w strefie firmy, Stąd katalog branż, jakie mogą być zainteresowane inwestycją w strefie, jest naprawdę szeroki.
 
Podział gruntów na poszczególne działki zakończy się jeszcze w 2022 roku. Od stycznia prowadzony będzie nabór wniosków i ogłoszone postępowanie przetargowe.

red
foto: użyczone
redakcja@wlbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

głuszyca  |   inwestycje  |   dzialki  |   pomoc  |   walbrzych  |  

Jarmark Bożonarodzeniowy w Głuszycy

Pomóżmy Magdalenie wrócić do zdrowia

Stary Zdrój: Około 130 dzieci dostało paczki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij