Menu

Przywłaszczył sobie sprzęt do zdalnego nauczania

W dobrej wierze wypożyczył od szkoły tablet, by dziecko mogło uczęszczać z domu na lekcje w czasie pandemii. Sprzęt jednak tak mu się spodobał, że postanowił się z nim nie rozstawać.

Przywłaszczył sobie sprzęt do zdalnego nauczania
40-latek podczas pandemii i wprowadzonej nauki zdalnej, wypożyczył dla swojego dziecka tablet. Kiedy jednak uczniowie wrócili do szkół, do nauki stacjonarnej, dyrektor szkoły zażądał zwrotu użyczonego wcześniej urządzenia. Kiedy wielokrotne próby kontaktu z mężczyzną nie przyniosły pozytywnego rezultatu, ostatecznie do drugiego komisariatu wpłynęło zawiadomienie o popełnionym przez 40-latka przestępstwie.
 
 
 
Funkcjonariusze szybko ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny podejrzanego o przywłaszczenie mienia o wartości ponad 1200 złotych i zatrzymali go w miniony wtorek koło godziny 20:00 przy ul. Armii Krajowej. W toku wykonanych czynności procesowych podejrzany przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Okazało się, że sprzęt przechowywał w mieszkaniu przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Mundurowi odzyskali tablet i niebawem zostanie on przekazany dyrekcji szkoły.
 
40-letni mężczyzna natomiast stanie teraz przed sądem. Za przywłaszczenie powierzonego mu mienia ruchomego grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ela (24 listopada 2022 11:36)
Cytuję użytkownika: Radek
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa wynosi po przeliczeniu na polskie 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych dziedzinach gospodarki. Uczcie się chociaż zupełnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Kraina miodem i mlekiem płynąca. Ma Pan rację tu nie ma rachunków, podwyżek. Zyc nie umierać.
Radek (24 listopada 2022 10:48)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa wynosi po przeliczeniu na polskie 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych dziedzinach gospodarki. Uczcie się chociaż zupełnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
KrwawyLoLo (24 listopada 2022 10:30)
Połaszczył się na takie badziewie. Niektórzy to maja mocno nasrane pod kopułą.

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   kradzież  |   przywłaszczenie  |   tablet  |   nauka zdalna  |   szkoła  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij