Menu

Solidny mur wokół cmentarza (VIDEO)

Około 700 metrów nowego, solidnego ogrodzenia wybudowano wokół cmentarza przy ul. Żeromskiego. Inwestycję sfinansowało miasto na prośbę mieszkańców.

Solidny mur wokół cmentarza (VIDEO)
Dawne ogrodzenie z siatki było regularnie dewastowane i rozkradane. Otwarty w ten sposób teren cmentarza przyciągał dzikie zwierzęta, które niszczyły alejki między grobami. W tym roku grupa mieszkańców Wałbrzycha złożyła petycję do władz miasta, by naprawić ogrodzenie i ich prośby zostały wysłuchane.
 
- W październiku zakończyliśmy budowę ogrodzenia na cmentarzu komunalnym przy ul. Żeromskiego. Gmina Wałbrzych przeznaczyła na tę inwestycję 220 tysięcy złotych. Bardzo to pomogło, bo mieliśmy kłopot z dzikimi zwierzętami, głównie dzikami, które wchodziły na teren cmentarza i powodowały wiele zniszczeń. Jest to uzupełnienie skradzionego kilka lat temu ogrodzenia o długości około 700 metrów. Nowe ogrodzenie zbudowano z płyt betonowych, więc jest zarówno trwałe, jak i estetyczne - mówi Sławomir Kalinowski, kierownik Zakładu Cmentarzy i Pogrzebów MZUK w Wałbrzychu.
 
 
Jak zapewniają pracownicy MZUK-u, nowe ogrodzenie spodobało się mieszkańcom Wałbrzycha odwiedzającym ten cmentarz. Zobaczcie, jak na filmie z drona prezentuje się wałbrzyska nekropolia z nowym ogrodzeniem:
 
 
 
 
plr
foto/video: użyczone / MZUK
redakcja@walbrzych24.com
 
artykuł sponsorowany

Komentarze

Golp (25 listopada 2022 7:53)
Słusznie.... Proście.. a może będzie wam dane... dobrze trafili, bo niedługo wybory.
Andrzej (24 listopada 2022 19:03)
A ile odebrano od panów złodziei?
Jacek Kaczmarski (24 listopada 2022 17:21)
A mury runą, runą, runą i pogrzebią stary świat...
Mesjasz (24 listopada 2022 13:36)
PROŚCIE A BĘDZIE WAM DANE

Dodaj komentarz

MZUK  |   cmentarz  |   żeromskiego  |   ogrodzenie  |  

Dlaczego trzeba było zamknąć parki? (FOTO+VIDEO)

Zakaz wstępu do parków

Wyrzuć choinkę legalnie. Już jutro rusza zbiórka

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij