Menu

Odnaleźli zaginionego 76-latka

Do późnych godzin wieczornych trwały poszukiwania kolejnego już w ostatnim czasie schorowanego mężczyzny, który wczoraj wyszedł z domu na Podzamczu i, do momentu zgłoszenia przez najbliższą rodzinę tego faktu policjantom, nie wrócił do miejsca zamieszkania. W działaniach udział wzięło kilkudziesięciu policjantów z terenu Wałbrzycha oraz zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze ze Świebodzic, strażacy, a także goprowcy.

Odnaleźli zaginionego 76-latka
Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci pierwszego komisariatu po godzinie 20:00 stawili się do służby, by pomóc pozostałym pracującym już przy zaginięciu wałbrzyskim funkcjonariuszom. Wsparcia udzielili policjantom strażacy, a także GOPR. Do poszukiwań wykorzystano także drona i psy służbowe. Od strony swojej miejscowości mężczyzny poszukiwali poinformowani o zdarzeniu funkcjonariusze Komisariatu Policji ze Świebodzic.
 
Podczas prowadzonych działań mundurowi ustalili, że 76-latek w godzinach popołudniowych wyszedł z miejsca zamieszkania przy ul. Fortecznej i były obawy, że oddalił się w rejon pobliskiego Książańskiego Parku Krajobrazowego. Dlatego też funkcjonariusze pomimo pory nocnej rozpoczęli przeczesywanie terenu zielonego. Rozpytywali napotkanych na ulicach Podzamcza i Szczawienka okolicznych mieszkańców, którzy mogli na swojej drodze spotkać zaginionego. Jako że była możliwość, że mężczyzna mógł znaleźć się po takim czasie już na terenie sąsiedniej gminy, informację otrzymali także policjanci ze Świebodzic. Działania ostatecznie przyniosły pozytywny efekt i po godzinie 23:00 senior został przez właśnie tych mundurowych odnaleziony na terenie powiatu świdnickiego.
 
Mężczyznie udzielona została pierwsza pomoc. Pomimo swojego sędziwego wieku, na szczęście nie potrzebował pomocy medycznej. Był jednak zdezorientowany. Funkcjonariusze ostatecznie przekazali mężczyznę pod opiekę członków zaniepokojonej rodziny. Szybko przeprowadzone i pozytywnie zakończone poszukiwania osoby zaginionej przeprowadzone na terenie Wałbrzycha i powiatu świdncikiego, najprawdopodobniej pozwoliły na uratowanie życia mężczyzny.
 
 
- Podziękowania za profesjonalizm należą się wszystkim biorącym udział i zaangażowanym w akcję policjantom, strażakom oraz goprowcom. Apelujemy jednak do wszystkich, którzy mają w rodzinach osoby starsze o otoczenie większą troską schorowanych seniorów i zadbanie o ich bezpieczeństwo. Warto zastanowić się nad wyposażenie - mających często demencję starczą, problemy ze wzrokiem i poruszaniem - seniorów w urządzenia wyposażone w GPS. W taki właśnie sposób być może uda się w przyszłości zapobiec zaginięciu najbliższych osób - mówi rzecznik wałbrzyskiej policji kom. Marcin Świeży.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jadzia (28 listopada 2022 11:37)
Piesio policyjny to chyba owczarek holenderski, słodziak
G (24 listopada 2022 13:15)
"Pomimo swojego sędziwego wieku," 76 lat- ha , ha,ha. Ludzie nie rozumieją, w jaki sposób funkcjonuje organizm. Z psychologicznego punktu widzenia, dla ucznia szkoły podstawowej 30-latek będzie starym człowiekiem. W miarę dorastania określenie stary przesunie się na osobnika 60-70-lat. A jak jest faktycznie? Człowiekiem starym może być 20-latek a młodym 80 latek. Wszystko zależy od struktury organicznej. Wiek biologiczny to 140-180 lat. Mniej chemii i do dzieła ku wieczności.

Dodaj komentarz

policja  |   straż pożarna  |   gopr  |   112  |   poszukiwania  |   zaginiony  |  

Cegłówką w sklepową szybę... bo zabrakło mu piwa

Pijany weekend, rekordzista miał prawie 3 promile

Na oczach policjantów pijani 17-latkowie pobili znajomego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij