Menu

Węgiel w Świdnicy - Miasto i operator gotowi, Tauron jeszcze nie

Miasto Świdnica wybrało operatora, który w jego imieniu zajmie się preferencyjną sprzedażą węgla. Jest to  konsorcjum firm ze Świdnicy i Pszenna. Problem w tym, że na sprzedaż nie jest jeszcze gotowy dostawca - Tauron Wydobycie z Jaworzna.

Węgiel w Świdnicy - Miasto i operator gotowi, Tauron jeszcze nie
Świdnica podpisała umowy z operatorami: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe AMA Sp. z o.o. z oddziałem Skład Opału MARGO w Świdnicy przy ul. Strzelińskiej 4A oraz P.H.U. „HUZAR” Piotr Huzar, ul. Nadbrzeżna 10 w Pszennie. Po podpisaniu umowy przez ww. przedsiębiorców z  podmiotem uprawnionym do prowadzenia sprzedaży gminom paliwa stałego, którym jest Tauron Wydobycie Oddział Jaworzno,  mieszkańcy miasta będą mogli zakupić węgiel po niższej cenie.
 
Niestety, dostawca węgla czyli Tauron Jaworzno nie jest jeszcze gotów na podpisanie stosownej umowy. Ma nastąpić to najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. 
 
Aby skorzystać z zakupu węgla po preferencyjnej cenie należy przedstawić zaświadczenie, potwierdzające wypłacenie na rzecz gospodarstwa domowego dodatku węglowego albo pozytywnego rozpatrzenia wniosku o wypłatę na rzecz tego gospodarstwa domowego dodatku węglowego. Wniosek o wydanie zaświadczenia należy złożyć w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy przy ul. Franciszkańskiej. Termin wydania zaświadczenia, zgodnie z ustawą, wynosi do 14 dni od dnia złożenia wniosku. Z zaświadczeniem będzie można się udać do punktu, który zajmuje się dystrybucją węgla, celem sfinalizowania zakupu.
 
 
Przypominamy, że zgodnie z ustawą, gminy, spółki gminne, związki gminne i inne podmioty będą mogły kupować węgiel od importerów za nie więcej niż 1,5 tys. zł za tonę. Cena nie uwzględnia kosztów transportu do składu opału oraz do domów mieszkańców. Następnie prywatny pośrednik będzie sprzedawać węgiel mieszkańcom w cenie nie wyższej niż 2200 zł za tonę. Węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić osoby, które otrzymały lub są uprawnione do dodatku węglowego. Zgodnie z zapisami ustawy pojedyncze gospodarstwo domowe będzie mogło kupić po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla w tym roku i kolejne 1,5 tony po 1 stycznia 2023 roku.
 
Do tej pory świdnicki MOPS przyjął ponad 2700 wniosków o wypłatę dodatków węglowych. Ok. 80% zostało zweryfikowanych i łącznie do wnioskodawców trafiło ponad 4 mln rządowej pomocy.
 
opr.plr
foto: UM Świdnica
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

feg (24 listopada 2022 20:46)
Cytuję użytkownika: ***** ***
Niech moherowy elektorat bezdzietnego Jareczka marznie.
a ty spłacaj kredyty do PO nowym roku bezdomny będziesz
Heniek (24 listopada 2022 17:40)
Cytuję użytkownika: ***** ***
Niech moherowy elektorat bezdzietnego Jareczka marznie.
Stuknij się w łeb.!
PREZYDENT TO DEBIL (24 listopada 2022 12:46)
ZNOW WALBRZYCH ZZA SWIDNICA, WSTYD I HANBA. WIDZIELISCIE KIEDYS PISIORA, KTORY NARZEKA NA WEGIEL? KTO W WQALBRZYCHU MARZNIE? ELEKTORAT PO, KTOREMU ZYD ANULOWAL DLUGI CZYNSZOWE PRZED WYBORAMI. UCZCIWY MUSI PLACIC, OSZUST, DOSTAJE ZWOLNIENIE Z OPLAT. CO ZA PATOLOGIA. JAK MYSLICIE, ELEKTORAT ZYDA ZA MIESZKANIA NIE PLACI, A NA WEGIEL MA? WIEC JESZCZE RAZ, WSKAZCIE MI JEDNEGO PISIORA KTORY MARZNIE. ALBO NAREKA ZE WEGLA NIE MA. JEDNEGO. BO FORUM PEOLNE PO-JEBOW, KWICZACYCH ZE IM SZLEMEJ ZYD TANSZEGO WEGLA DO WALBRZYCHA NIE DOSTARCZYL.
***** *** (24 listopada 2022 12:42)
Niech moherowy elektorat bezdzietnego Jareczka marznie.

Dodaj komentarz

Świdnica  |   węgiel  |   opał  |   zima  |   sprzedaż preferencyjna  |   dodatki węglowe  |  

Leżeli pijani na mrozie. Niewiele brakowało, by zamarzli

MZUK tłumaczy się z zimowego utrzymania dróg

Światełka na choince osobiście włączył Święty Mikołaj (FOTO/VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij