Menu

Ukrywał się za granicą. Teraz trafi na 4 lata do więzienia

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który od kilkunastu lat zagranicą ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. 59-latek był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania za oszustwa i działalność w zorganizowanej grupie przestępczej. Teraz wałbrzyszanin cztery lata spędzi w więzieniu.

Ukrywał się za granicą. Teraz trafi na 4 lata do więzienia
Wałbrzyscy policjanci wiedzieli, że mężczyzna od dłuższego czasu, bo od 2009 roku, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Europy. Wiedzieli też, że jest odpowiedzialny za serię sześćdziesięciu dziewięciu przestępstw i działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kilkanaście lat temu wyłudzeniami samochodów. Oszustwa polegały na podpisywanie umów leasingowych na podstawione osoby i sprzedaż pojazdów w krajach Europy wschodniej.
 
 
 
Po tym jak Sąd Okręgowy w Świdnicy wydał list gończy i europejski nakaz aresztowania, mężczyzna był poszukiwany przez policjantów w całej Europie. Wpadł jednak w ręce wałbrzyskich funkcjonariuszy, po tym jak wrócił do Polski i ukrył się w jednym z mieszkań przy ul. Armii Krajowej. Aby zatrzymać mężczyznę, potrzeba była pomoc straży pożarnej, która wyważyła drzwi. Po siłowym wejściu do mieszkania, 59-latek wiedział już, że nie uniknie odpowiedzialności i czekał tylko na założenie mu przez policjantów kajdanek.
 
Dzisiaj nad ranem 59-latek został przez mundurowych przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi następnie do jednego z zakładów karnych na terenie Polski, gdzie spędzi najbliższe cztery lata.

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kakaowy ministrant (25 listopada 2022 9:19)
To jeden z najgłośniejszych skandali ostatnich lat. Katolicki ksiądz uprawiał seks na ołtarzu z dwiema dominami, a wszystko nagrywał. Po dwóch latach od incydentu budzącego zgorszenie opinii publicznej nastąpił przełom. Duchowny przyznał się do winy. Jest wyrok w jego sprawie. Seksafera miała swój początek 30 września 2020 roku. W kościele Św. Piotra i Pawła w Pearl River doszło do gorszącego incydentu. 37-letni ksiądz Travis Clark zabawiał się na ołtarzu w towarzystwie dwóch zawodowych domin. Schadzkę kapłana odkrył przechodzień, który zauważył w świątyni zapalone światła.
DJ2022 (25 listopada 2022 5:36)
To wesołych świąt życzymy !

Dodaj komentarz

policja  |   poszukiwany  |   grsnica  |   europa  |   112  |   997  |  

Z zemsty podpalił jej samochód

Wpadł, bo nie przepuścił pieszych

Dwie osoby poszkodowane w wypadku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij