Menu

Korzystała z karty zmarłej matki. Grozi jej 8 lat więzienia

45-letnia pobieta płaciła kartą za zakupy oraz wykonywała przelewy bankowe, chociaż nie była do tego uprawniona. Postawiono jej szerg zarzutów za oszustwa. Grozi jej 8 lat więzienia.

Korzystała z karty zmarłej matki. Grozi jej 8 lat więzienia
Wałbrzyskich funkcjonariuszy o sprawie powiadomił bank, który zarejestrował aktywność karty należącej do zmarłej kobiety. Jej 45-letnia córka  świadomie, nie będąc w tym momencie do tego osobą uprawnioną, pięciokrotnie skorzystała z karty płacąc za zakupy i dokonując przelewów bankowych. Nas kwotę  ponad 3 tys. złotych.
 
 
Przypominamy. Rodzina powinna zgłosić w banku, że posiadacz konta zmarł i zwrócić jego kartę płatniczą. Pieniądze znajdujące się na jego koncie trafią do spadkobierców zgodnie z postanowieniami postępowania spadkowego po jego zakończeniu. Posługiwanie się kartą zmarłej osoby jest przestępstwem. - informuje policja
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Wodociagowy (28 listopada 2022 17:43)
Cytuję użytkownika: Wózek
Cytuję użytkownika: Jozek
Akto wie czy Matka nie dała jej upoważnienia jak miała robic jej zakupy idioci 8lat chyba wy nieuki
Pełnomocnictwo wygasa z chwilą śmierci mocodawcy.
Może ma zapis w testamencie ze Zezwalam mojej córce na dostęp do mojego konta po śmierci,lub podobnie. I że jej zapisuje wszystko. Zarzuty do podważenia
Zenek od sąsiadów (28 listopada 2022 13:17)
No, jak pobieta płacila, to już tylko krokurator ...
Wózek (27 listopada 2022 22:10)
Cytuję użytkownika: Jozek
Akto wie czy Matka nie dała jej upoważnienia jak miała robic jej zakupy idioci 8lat chyba wy nieuki
Pełnomocnictwo wygasa z chwilą śmierci mocodawcy.
Michu (27 listopada 2022 19:50)
Bank największy złodziej pieniądze należą się córce ....dlatego kasę trzymać w skarpecie a złodziejom z banku zostawić debet na koncie to im się należy Największy złodziej to bank tworzy wirtualne kredyty a odsetki z nich mają im płacić polacy. Kredyty są tworzone z powietrza. Bank nie pożycza swoich pieniedzy tworzy je sam z powietrza pod kredyt.
Jozek (27 listopada 2022 19:21)
Akto wie czy Matka nie dała jej upoważnienia jak miała robic jej zakupy idioci 8lat chyba wy nieuki

Dodaj komentarz

policja  |   karta  |   pieniadze  |   informacje  |   walbrzych  |   oszustwo  |  

Podgórze: Wyburzają dawne kino przy ul. Niepodległości (FOTO/VIDEO)

W Wałbrzychu powstanie kolejne Lokalne Centrum Biznesu WSSE

Zamordował małego psa, bo go ugryzł

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij