Menu

Samorządowcy podpisali porozumienie

Samorządowcy z regionu podpisali porozumienie dotyczące Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. Chodzi o wspólne uzgadnianie inwestycji i zasad współdziałania. 

Samorządowcy podpisali porozumienie
Gminie Wałbrzych powierzono zarządzanie Zintegrowanymi Inwestycjami Terytorialnymi Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2021-2027.
 
- Dzisiaj w Starej Kopalni odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego Aglomeracji Wałbrzyskiej. Głównym tematem spotkania włodarzy gmin było podpisanie Porozumienia Międzygminnego w sprawie zasad współdziałania Stron przy programowaniu, wdrażaniu, finansowaniu, ewaluacji, uzgadnianiu wspólnych inwestycji, bieżącej obsłudze i rozliczeniach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz powierzenia Gminie Wałbrzych zarządzania Zintegrowanymi Inwestycjami Terytorialnymi Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2021-2027. - poinformował prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej
 
 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Hrabia (30 listopada 2022 11:37)
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Nie licząc sum "na waciki", pieniądze na poważniejsze inwestycje zostały już rozszabrowane. Szemranym "samorządowcom" zostało więc tylko podpisywanie nie mających żadnych realnych skutków porozumień.
I to ty mówisz??? Myślałem, że popierasz rządzącą w kraju opcję. A tu oficjalnie głosisz, że że pieniądze dla gmin zostały przez PiS rozszabrowane. No, no, no... Szacun!
Jerzy Jacek Pilchowski (29 listopada 2022 20:25)
Nie licząc sum "na waciki", pieniądze na poważniejsze inwestycje zostały już rozszabrowane. Szemranym "samorządowcom" zostało więc tylko podpisywanie nie mających żadnych realnych skutków porozumień.
analityk medyczny (29 listopada 2022 18:33)
to najdobitniej niestety świadczy o poziomie homo erectusów zarządzającyh gminami, każdy normalny kierownik/zarządca gminy planując jakąś inwestycję, której skutki będą odczuwalne dla gmin zewnętrznych wczesniej zrobiłby takie spotkanie bez żadnego podpisywania jakiegoś cyrografu i jeszcze powierzania kierowania inwestycją u siebie obcemu, mina "geniusza" na pirwszej fotce jasno wyraża jego przekonanie o wyższości nad wszystkimi pozostałymi
Bluszczowy Romek z Valbzikha (29 listopada 2022 18:07)
Czyli już wiadomo po ile naiwne, satelickie gminy będą się zrzucać na ratusz w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

zit  |   porozumienie  |   podpis  |   samorzadowcy  |  

Czy Wałbrzych straci DWUP i IPAW ?

Budżet ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej zwiększy się o 225 mln zł

Branża fitness wspiera Zespół Szkół nr 7

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij