Menu

Dni Otwarte na Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa

Uczniowie szkół średnich mieli okazję przekonać się na własne oczy, jak wygląda studiowanie na Akademii Nauk Stosowanych (dawnej PWSZ). Uczelnia otworzyła dla nich swoje pracownie i zaprosiła zarówno na wykłady, zajęcia praktyczne, jak i warsztaty.

Dni Otwarte na Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa
- Przygotowano aż 43 atrakcje naukowe w tym 31 spotkań z nauką oraz 12 spotkań z praktyką. Zajęcia są bardzo zróżnicowane, na przykład z zakresu technik dentystycznych, plastycznych, odbywają się konkursy, laboratoria, pokazy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas pokazów ratownictwa czy technik dentystycznych można podejść, skorzystać z maszyn, zobaczyć jak praca wygląda na żywo, więc do dobra okazja, by zapoznać się z ofertą naszych studiów - mówi Wirginia Grochowska z biura promocji Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.
 
 
Które kierunki cieszą się obecnie największą popularnością i o które najczęściej pytają uczniowie chętni do podjęcia studiów w Wałbrzychu?
 
- Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim logistyka, administracja, filologia angielska, pedagogika, ale też grafika komputerowa, która jest naszym nowym kierunkiem w tym roku. Mamy też w ofercie studia dualne, współpracujemy z przedsiębiorcami i student, który dostanie się na studia dualne, może część programu realizować u przedsiębiorcy, czyli automatycznie studiując, zdobywa też doświadczenie zawodowe - mówi Paulina Struś z biura promocji ANS AS.
 
 
Dni Otwarte zorganizowano, by dać możliwość przyjrzeć się uczelni od środka osobom, które planują swoją karierę zawodową i rozważają w jakim kierunku chcieliby kształcić się w niedalekiej przyszłości.
 
 
- Szczególnie liczni są uczniowie ze szkół średnich z klas maturalnych, ale również zapraszamy uczniów młodszych, by zapoznali się i być może zainspirowali się w jakiś sposób, by zacząć myśleć o przyszłości - dodaje Wirginia Grochowska.
 
 
Młodzieży spodobały się przede wszystkim zajęcia w pracowni chemicznej, gdzie mogli pod okiem profesorów przeprowadzać eksperymenty na różnych substancjach. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty z użyciem klocków LEGO, które stanowią nie lada pomoc naukową na kierunku logistyka i z których młodzież budowała małe miasta. Wszystko po to, by młodzi ludzie spędzili miło dzień, a w przyszłości zdecydowali się studiować na wałbrzyskiej akademii.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26
Zdjęcie 27
Zdjęcie 28
Zdjęcie 29
Zdjęcie 30
Zdjęcie 31
Zdjęcie 32
Zdjęcie 33
Zdjęcie 34
Zdjęcie 35
Zdjęcie 36
Zdjęcie 37

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

ANS  |   Akademia Nauk Stosowanych  |   studia  |   studenci  |   dni otwarte  |   edukacja  |   nauka  |  

Duży projekt szkoleniowy wałbrzyskiej Akademii i Dolnośląskich...

Centrum Sportowo-Dydaktyczne ANS już działa

Tak wygląda nowa hala Akademi Nauk w Wałbrzychu (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij