Menu

Wałbrzyski Skarb: Co z zamkniętymi skrzyniami? Mogą tam być dokumenty SS

Zalutowane skrzynie, które odkryto w piwnicy przy ul. Kuracyjnej wciąż czekają na otwarcie. Mieli to zrobić saperzy, gdyż nie wiadomo co w środku się znajduje. Jak udało nam się ustalić - procedura otwarcia jest skomplikowana i nie wiadomo, jak długo potrwa. 

Wałbrzyski Skarb: Co z zamkniętymi skrzyniami? Mogą tam być dokumenty SS
Jest podejrzenie, że w środku mogą znajdować się istotne dokumenty związane z działalnością SS. 
 
 
 
- Dla mnie największą sensacją są te trzy walizki, a właściwie szczelnie zaspawane, metalowe skrzynie "udające” walizki. Co znajdziemy w środku, jeszcze nie wiem, ale mam nadzieję, na pozyskanie ważnych dokumentów związanych z SS. Wśród nazwisk osób, do których należały depozyty z wałbrzyskiej piwnicy pojawia się nazwisko funkcjonariusza SS. Natomiast te trzy walizki zostały prawdopodobnie wysłanie na wałbrzyski adres, tam gdzie zostały teraz odnalezione. Skąd przybyły, nie wiemy. – opowiadała mi przed chwilą Katarzyna Pawlak-Weiss z  Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu - czytamy na profilu Joanny Lamparskiej

red
foto: P.Mistrzak
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Nina (1 grudnia 2022 16:37)
Cytuję użytkownika: Rogi
Myślę że były tam plany obwodnicy...
Czytam ;wypociny; niektórych ;półgłówków; i cierpnie skóra na głowie; Ilu to IDIOTÓW krąży po ulicach miasta?a nie wszyscy są przyjezdni,jak nijaki ;księgowy;. Ludzie; to historia przemawia z tych skrzyń. Taka,czy owaka,ale historia; Różni tu ludzie mieszkali,więc i t.z.w. okazy są różne.Czy to takie dziwne?po co tyle jadu?
TO NIE FEJK! SENAT KOPERTY GRODZKIEGO + SEJM (1 grudnia 2022 14:09)
TAK PRACUJE PO NOCACH OSTOJA DEMOKRACJI, IZBA ZADUMY I NIEZALEZNOSCI. https://twitter.com/i/status/1597846170705223681 A TAK NIEZALEZNY JEST WICEMARSZALEK SEJMU ZGORZELSKI W TVN24. WTF!!! MOZEMY POWTORZYC? NAGRALO SIE? BEDA ZARAZ DZWONIC! https://www.youtube.com/watch?v=wVlGf2HTsDQ
TO NIE FEJK! DYREKTOR TEATRU NARODOWEGO WARSZAWA (1 grudnia 2022 12:17)
PROBKA UMIEJETNOSCI I INTELIGENCJI LEWACKIEJ OSOBOMACICY DYREKTOR'O TEATRU NARODOWEGO. JEZELI TO COS ZOSTAJE DYREKTOREM TEATRU NARODOWEGO W WARSZAWIE, LEMPART TO WZOR KOBIECOSCI, BIEDRON TO WZOR MESKOSCI, JASZCZUR I MAZGULA WZOR ZOLNIERZA, A TUSK TO WZOR KATOLIKA I PATRIOTY TO KTO NA TO POZWOLIL? DOKAD ZMIERZA TA POLSKA? WINA TVPO? CZY NIEMIECKICH MEDIOW JAK ONETY I NEWSWEEKI, ZYDOWSKICH JAK GAZETA WYBORCZA I KOMUSZYCH JAK TVN? PO TAKIEJ POLSCE NIE TYLKO PUTIN ALE SAM LUKASZENKA PRZECHODZI JAK ROLNIK GUMIAKIEM PO KROWIM PLACKU. ZASTANOW SIE NIE 2, NIE 3, NIE 4, ALE 5 RAZY I TO DOBRZE, KOMU CHCESZ POLSKE W LAPY ODDAC. https://twitter.com/i/status/1598003384388554752
O KURWA TO NIE FEJK! SEDZIA ZUREK WOLNE SADY (1 grudnia 2022 12:09)
SEDZIA ZUREK ZŁOZYL PISMO DO SADU O ODSZKODOWANIE NA LECZENIE ZEBOW, BOWIEM ZE STRESU ZJADL JE OATRZAC NA REFORMU PISU. TO NIE FEJK, TAK KASTA DOI KASE PUBLICZNA, INNY SEDZIA PRZYZNA MU ODSZKODOWANIE NA LECZENIE ZEBOW HEHEHE. ZAPLACI WYBORCA PO PODATKAMI. JAK NIE POLSKI SAD, TO EURPEJSKI TRYBUNAL PRAW CZLOWIEKA PRZYZNA MU RACJE HEHEHE. MOZE WYSTARCZYLO MYC ZEBY RANO I WIECZOREM. NO ALE CO JA TAM WIEM. NIE JESTEM LEMINGIEM ZE SWIECZKA W REKU NA MROZIE. Dziennikarze ujawniają, że nie był to jedyny wniosek. „Żurek czuł się nie tylko molestowany, narzekał na „Dopuszczenie dowodu z opinii biegłego stomatologa na fakt czy stan uzębienia powodowa mógł zostać spowodowany długotrwałym stresem, prowadzącym do ścierania uzębienia, a jeśli tak, to na fakt sposobu i kosztów odbudowy uzębienia powoda. Celem zabezpieczenia tego dowodu prosimy o pilne zlecenie badań u biegłego, gdyż W. Żurek musi obecnie dokonać interwencyjnej nadbudowy uzębienia startego patologicznie na skutek stresu” – taki wniosek złożył w sądzie pełnomocnik sędziego Żurka. 
Księgowy (1 grudnia 2022 11:55)
Popełniono błąd że media upubliczniły tą część znaleziska, teraz urzędnicy którzy się tym opiekują będą mieli ból dupy bo zapewne zgłoszą się do nich smutni panowie różnych narodowości. Za takimi znaleziskami w których są niewygodne papiery lubią też iść ofiary jeśli spojrzeć w przeszłość. Wątpię czy zostanie ujawnione co tam dokładnie znaleziono, a najprawdopodobniej towarzysze z Waszyngtonu zażądają wydania znaleziska, bo nie traktują naszych służb poważnie po ostatnich wpadkach np.Dudy do którego zadzwoniono z Rosji i wszystko wyśpiewał. Logika wystarczy aby przewidzieć co się stanie.
40-latki w Sądzie Najwyższym (1 grudnia 2022 11:43)
Tam będzie guzik od koszuli nocnej ksieznej Daisy, bo lubila sie walic po piwnicach, albo mapa do złotego pociagu hehehe. Kolejny młody sędzia 40-latek w Sądzie Najwyższym, który według PO i TVN24 z poprzednim systemem nie miał nic wspólnego. Ani z PZPR, ani z Jaruzelskim, ani z Kiszczakiem. Niczym sam sedzia Iwulski i sedzia Raczka. Kłamca lustracyjny jak sędzia Iwulski. Także swieczki w dłon i na mróz bronic. PS, nie zapomnijcie dzieci. Mamusia i tatus musi dziecku od małego wpajac, ze jest w tym kraju po to tylko by chronic i słuzyc komuchom i zydom. A jak skorupka za młodu tak jak tatus i mamusia nasiąknie, to juz samo bedzie wiedzialo jaka droga w zyciu isc. A jak dziecko zbladzi w jakims patriotyzmie i milosci do Boga i ojczyzny, to zawsze zydowka, corka naczelnika PO-UB w Łodzi Martusia Lempart ze wsparciem szczujni TVN24, naprawi dobrym, kulturalnym, pelnym milosci slowem. Czytamy: Instytut Pamięci Narodowej domaga się unieważnienia represyjnego wyroku z 1982 r., skazującego na więzienie ówczesną działaczkę „Solidarności” Zofię Pietkiewicz. Wyrok wydał sędzia Waldemar Płóciennik, który do dziś orzeka w Sądzie Najwyższym. https://www.rp.pl/sady-i-trybunaly/art37500731-ipn-podwaza-wyrok-wydany-40-lat-temu-przez-obecnego-sedziego-sn
Tajemnicza Tajemniczość (1 grudnia 2022 10:37)
Zastanawiam się czy w tych skrzyniach odnajdziemy ślady enigmatycznego Leonarda von Schreck'a lub Herberta Klose. Tak nawiasem mówiąc, nie można tych skrzyń/walizek na wstępie prześwietlić RTG? Instalacje zabezpieczające (czyt. ładunki wybuchowe, gazowe) z łatwością ujawniły by się na kliszy.
Rogi (1 grudnia 2022 9:56)
Myślę że były tam plany obwodnicy...
Grunwald 1410 (1 grudnia 2022 9:51)
Moi towarzysze z GRU twierdzą że tam są plany Wunderwaffe.

Dodaj komentarz

skarb  |   odkrycie  |   kuracyjna  |   skrzynie  |   zalutowane  |   walbrzych  |   tajemnica  |  

Minął rok od znaleziska. ''Skarb'' wrócił do Wałbrzycha

Skarbówka ostrzega - uwaga na oszustów

Złoty Pociąg: Mija 7 lat od ''wykopków''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij