Menu

Wałbrzyski Skarb: Co skrywały skrzynie schowane w piwnicy (FOTO)

Wielkiego skarbu nie odkryto, ale to nie oznacza, że nie jest ciekawie. W zalutowanych skrzyniach odkrytych w piwnicy przy ulicy Kuracyjnej znaleziono ubrania. Są zachowane w bardzo dobrym stanie. Pokazano też inne przedmioty będące częścią depozytu. 

Wałbrzyski Skarb: Co skrywały skrzynie schowane w piwnicy (FOTO)

Dużo gazet, książek i przedmiotów wskazujących na to, że ich właściciele byli zwolennikami Adolfa Hitlera. Już teraz można zakładać, że depozyt nie należał do jednej rodziny, a schowali go w jednym miejscu sąsiedzi. W znalezionych rzeczach był portret Fuhrera, flaga Trzeciej Rzeszy i dokumenty informujące jak rozrózniać stopnie funkcjonariuszy NSDAP. 

 

 

red
foto: P.Mistrzak
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Marynarz (4 grudnia 2022 10:03)
Jak przetłumaczą dokumenty to może dowiemy się w końcu do czego służył KOMPLEKS RIESE…
WojCiech (1 grudnia 2022 22:44)
Ooo. Na zdjęciu nawet jest choinka, której tradycja przyszła do nas z Niemiec
/Emeryt dyplomowany (1 grudnia 2022 22:34)
Ja w domu trzymam portret Jarosława Kaczyńskiego i Władysława Gomułki.
Majster (1 grudnia 2022 19:43)
Olaboga! Toż to moje portki, gacie, szelki i gorset mojej baby! Ze strychu mi zniknęły w ostatnim czasie. Pierony ukradli! Przetarte, bo rynnę podtrzymywałem na moich jędrnych udach.
vitaz (1 grudnia 2022 19:31)
Cytuję użytkownika: Księgowy
Patalachy urzędowe niech pokazują jak najszybciej film z otwarcia i oproznienia skrzyń.Bajki o szmatach w zalutowanych skrzynkach to dzieciom możecie wstawiać!
Dokladnie wiekszosc juz rozszabrowana
xsdS (1 grudnia 2022 19:01)
skarb hahhaha same śmieci
Księgowy (1 grudnia 2022 18:41)
Patalachy urzędowe niech pokazują jak najszybciej film z otwarcia i oproznienia skrzyń.Bajki o szmatach w zalutowanych skrzynkach to dzieciom możecie wstawiać!

Dodaj komentarz

skarb  |   skrzynie  |   walbrzych  |   foto  |   zdjecia  |   odkrycie  |   ubrania  |  

Dobry występ Rambo na Gromdzie

Co najcześciej zgłaszają wałbrzyszanie policji?

Minął rok od znaleziska. ''Skarb'' wrócił do Wałbrzycha

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij