Menu

Jak nazywa się węgiel w języku Zulu? W Starej Kopalni trwa barbórkowe spotkanie naukowe

W Starej Kopalni trwa spotkanie naukowe dotyczące górnictwa na świecie. Możemy dowiedzieć się wiele ciekawostek, o tym trudnym fachu. 

Jak nazywa się węgiel w języku Zulu? W Starej Kopalni trwa barbórkowe spotkanie naukowe

Kazimierz Kurc, który pracował dawniej w kopalniach w RPA opowiada jak wygląda praca w kopalni w tym kraju i czym różniła się praca w Afryce od tej w Polsce. 

 

 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

analityk medyczny (3 grudnia 2022 15:01)
tylko pod tą wiochą = pomyjowe szełemengelowo + Boguszów Gorce zależnie od źródła informacji zostało od ponad 100 MILIONÓW DO PONAD 400 MILIONÓW TON NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI WĘGLA - ANTRACYTU, do tego należy dodać Nową Rudę, Australijczycy określili złoże na 100 MILIONÓW TON !!! niestety ekologiczni debile z eurosodomii SKORUMPOWANI przez producentów wiatraczków i panelików fv doprowadzili do zamknięcia tu wydobycia !!! na YT można sobie znaleźć bez problemu filmy pokazujące zdalnie kierowane kombajny górnicze i przenośniki do wydobywania cienkich pokładów węgla !!! a jak w razie "W" wybuchnie tam metan czy inne gazy, to najwyżej ucierpi maszyna, a nie ludzie
Fliper (3 grudnia 2022 2:01)
Różnica taka...tam się dalej opłaca a tutaj zlikwidowano miejsca pracy, zalano bezpowrotnie węgiel na ok.80 lat wydobycia łącznie z maszynami. Sprowadzamy go teraz od Czechów , Ruskich a nawet z Chin. Niepalne błoto za krocie a nie węgiel.
Felczer (2 grudnia 2022 18:00)
Jak to czym się różniła praca? Tam Górnika nie dało się odróżnić od węgla.I byl porządek: białe na powierzchni, czarne pod.

Dodaj komentarz

węgiel  |   kopalnie  |   prelekcja  |   kopalnia  |  

Mnóstwo atrakcji z okazji Roku Księżnej Daisy w Wałbrzychu

Prawie 220 tys. zł - Wałbrzych pobił swój rekord WOŚP

Wałbrzyszanie nie chcą ''rządowego węgla'' ?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij