Menu

Przysięga żołnierzy na świdnickim Rynku

Ponad 80 nowych żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę w świdnickim rynku. To już 17 przysięga żołnierzy 16 DBOT, w brygadzie obecnie służy ponad 1700 terytorialsów.
 

Przysięga żołnierzy na świdnickim Rynku

Żołnierze najpierw przez 16 dni szkolili się poznając wojskowe rzemiosło w obiektach wojskowych w Kłodzku. Uroczystą przysięgę złożyli w Świdnicy.

 

 

– Doświadczenia historyczne nauczyły nas Polaków, że wolność nie jest dana raz na zawsze i trzeba o nią zabiegać nieustannie, każdego dnia od nowa, że musimy być czujni wobec różnego typu zagrożeń. Dlatego polska armia przechodzi proces modernizacji, który zakłada zarówno wyposażenie wojska w nowoczesny sprzęt, jak też zwiększenie liczebności żołnierzy – mówił płk Artur Barański, dowódca 16 DBOT.Do dolnośląskich terytorialsów ze specjalnymi listami zwrócili się też przedstawiciele władz państwowych - Marszałek Sejmu  Elżbieta Witek, Premier Mateusz Morawiecki i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

– Każdy z nas, kto stał przed sztandarem i wypowiadał te słowa „Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam...” będzie pamiętał ten moment do końca życia. Wierzcie mi, że wiele osób z czasem pamięta te słowa coraz lepiej i rozumie je coraz głębiej – mówił poseł Michał Dworczyk.

– Dzięki wam czujemy się bezpieczni. Życzę, abyście w najtrudniejszych momentach pamiętali ten dzień i przypominali sobie, że podejmowaliście tę decyzję odpowiedzialnie – mówiła europosłanka Anna Zalewska. – Po raz pierwszy z Wojskami Obrony Terytorialnej mieliśmy do czynienia w naszym mieście podczas pandemii. Okazali się niezwykle pomocni w tych trudnych dniach (...)  Bardzo się cieszę, że dziś 16. Dolnośląska Brygada OT wzmocniła się o kolejnych żołnierzy, bo wasza obecność blisko nas – prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska

Uroczystość zakończyła się defiladą dolnośląskich terytorialsów. Po uroczystości dolnoślązacy zebrani w świdnickim rynku mogli obejrzeć uzbrojenie używane przez żołnierzy 16 DBOT. Nie zabrakło wojskowej grochówki. Była to już 17 przysięga żołnierzy 16 DBOT. W Brygadzie służy obecnie ponad 1700 terytorialsów.

opr. adm
foto: WOT
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26
Zdjęcie 27
Zdjęcie 28
Zdjęcie 29
Zdjęcie 30
Zdjęcie 31
Zdjęcie 32
Zdjęcie 33
Zdjęcie 34
Zdjęcie 35
Zdjęcie 36

Komentarze

vitaz (5 grudnia 2022 10:04)
Cytuję użytkownika: Greg
Cytuję użytkownika: Patryk
Biało czerwone kórwy
Odezwala sie tęczowa prostytutka
Nie to zolto niebieska szmata z upadliny
Greg (5 grudnia 2022 7:54)
Cytuję użytkownika: Patryk
Biało czerwone kórwy
Odezwala sie tęczowa prostytutka
rezerwa (5 grudnia 2022 4:17)
Po 16 dniach ch*j nie zolnierz a pi co tam te dziurawce potrzebne chyba zeby bylo co poruchac na kompani w czasie wolnym
Patryk (4 grudnia 2022 13:56)
Biało czerwone kórwy
Michałek (4 grudnia 2022 7:37)
Autor tekstu wraz z jego muzą, czyli harcerz i baba z magla na jednej imprezie. Poza tym brawa dla żołnierzy.

Dodaj komentarz

WOT  |   zołnierze  |   terytorialsi  |   przysięga  |   wojsko  |   Świdnica  |  

Ruszyła kwalifikacja wojskowa

Stan Darka się pogarsza. Nadal potrzebna pomoc

Dolnośląscy Terytorialsi podsumowali 2023 rok

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij