Menu

Blisko 500 osób na starcie Mikołajkowego Biegu dla Hospicjum.

- Ta magia świąt, magia Mikołaja jest niesamowita. Dziękuje, że jesteście z nami - mówiła prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu, Renata Wierzbicka. Blisko 500 osób wystartowało w III Mikołajkowym Biegu dla wałbrzyskiego Hospicjum.

Blisko 500 osób na starcie Mikołajkowego Biegu dla Hospicjum.
- Nie ma tutaj wygranych i przegranych. Są tylko Ci, którzy spełniają marzenia naszych podopiecznych - dodaje prezes Renata Wierzbicka, która dziś wystąpiła w roli Pani Mikołajowej. 

Trzecia edycja biegu jest wyjątkowa pod względem frekwencji. Na starcie stanęło dokładnie 462 biegaczy, w tym około 300 dzieci.  Tradycyjnie podczas biegu zorganizowano loterię, można było też kupić ciasto, które przygotowali uczniowie wałbrzyskich szkół. Przy hospicjum pojawiło się dziś około tysiąca osób, szacuje prezes Renata Wierzbicka. Dochód z biegu zostanie przeznaczony na prezenty dzieci zmarłych pacjentów.

- Hospicjum żyje. Dziś bawimy się, żartujemy, dziś jesteśmy Świętymi Mikołajami, Proszę, żebyście zawsze o nas pamiętali. - mówiła prezes Renata Wierzbicka. adm
foto: adm / Hospicjum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Grzorz (5 grudnia 2022 15:02)
Dobra robota brawo dla biegaczy
Mat (4 grudnia 2022 17:47)
Szkoda, że ten pseudo rząd woli pchać pieniądze do swoich kieszeni i kleru, zamiast do takich placówek. Kiedyś sami przecież tam skończą.

Dodaj komentarz

Żonkilowa Kwesta: 900 wolonatariuszy zbiera na wałbrzyskie Hospicjum

Gość Dnia - Renata Wierzbicka

Renata Wierzbicka - Hospicjum to życie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij