Menu

Cegłówką w sklepową szybę... bo zabrakło mu piwa

Rzucił cegłą w witrynę sklepową, później wszedł do środka i ukradł alkohol. Jak się okazało, 18-latek wracał z imprezy urodzinowej i... zabrakło mu alkoholu. Teraz może trafić do więzienia nawet na 10 lat.
 

Cegłówką w sklepową szybę... bo zabrakło mu piwa

Do włamania doszło w środku nocy przy ul. Kościuszki w Szczawnie-Zdroju. Wybitą szybę w sklepie zauważyli wałbrzyscy policjanci patrolujący uzdrowisko. Jak ustalili mundurowi, wracający z imprezy 18-latek rzucił cegłówką w witrynę sklepu, wszedł do środka i ukradł dwie zgrzewki i karton piwa. Młody mężczyzna został zatrzymany następnego dnia rano przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu.

- Mężczyzna oświadczył, że pijany wracał z imprezy urodzinowej, a jako że nie miał pieniędzy na zakup dodatkowej porcji alkoholu, postanowił włamać się do sklepu - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

18-latek stanie teraz przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

adm
foto: ilustracyjne (adobestock)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ona (6 grudnia 2022 18:33)
Powinien dostać najwyższy wymiar kary, po to żeby odstraszyć inne, tylko w ten sposób funkcja prewencyjna kary będzie mogła ofnosc sukces. Patologie z Wałbrzycha, Boguszowa-Gorc i okolicznych miejscowości trzeba po prostu powsadzac do ZK.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   włamanie  |   złodziej  |  

14-latka handlowała amfetaminą

Znasz ich? Tych mężczyzn szuka policja

Ukradł matce węgiel. Grozi mu 15 lat

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij