Menu

4,5 mln zł. na aktywizację zawodową imigrantów z Ukrainy

Świdnica przystąpiła do projektu partnerskiego pn. „Aktywizacja zawodowa imigrantów od 30 roku życia pozostających bez zatrudnienia na terenie województwa dolnośląskiego”. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w wysokości 4,5 mln. zł.
 

4,5 mln zł. na aktywizację zawodową imigrantów z Ukrainy

Liderem projektu jest Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy, a partnerami: Gmina Miasto Świdnica, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Fundacja Edukacja-Pro z Wrocławia.

Celem głównym projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób bezrobotnych lub biernych zawodowo - imigrantów od 30 roku życia, zamieszkujących Dolny Śląsk, którzy przybyli do Polski w związku z wojną w Ukrainie. Aktywizacja zawodowo-edukacyjna prowadzona będzie do końca października przyszłego roku. Oferowane wsparcie obejmuje m.in.: doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, kursy komputerowe i zawodowe, a także staże.

W projekcie mogą wziąć udział osoby spełniające łącznie następujące warunki:
- imigranci z Ukrainy, którzy przybyli na terytorium Polski w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi w Ukrainie lub małżonkowie obywateli Ukrainy, o ile przybyli oni do Polski z Ukrainy w związku z wojną i nie są obywatelami Unii Europejskiej;
bezrobotni lub bierni zawodowo;
- osoby od 30 roku życia;
- osoby zamieszkujące na obszarze województwa dolnośląskiego.

Rekrutacja prowadzona jest w kilku turach, już od listopada tego roku. Szczegółowe informacje oraz formularz znajdują się na stronie: www.siph.pl w zakładce projekty. Zgłoszenia należy składać w biurze projektu przy ul. Dmowskiego 17F/7, 50-203  Wrocław.

Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w wysokości 4,5 mln. zł.
realizowanego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Świdnica  |   Ukraina  |  

Produkowali pornografię z udziałem dzieci - sąd przedłużył areszt

Nie będzie kary dla prokuratora, który goły i pijany spacerował po...

Zabił psa - zapadł wyrok bezwzglęgnego więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij