Menu

Sklepowi złodzieje w rękach policji. Jeden z zatrzymanych ma 15-lat

Sąd rodzinny zdecyduje o losach 15-latka, który wpadł podczas kradzieży ze sklepu przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu. Zatrzymano też 25-latka, który ma na swoim koncie kilka kradzieży alkoholu.
 

Sklepowi złodzieje w rękach policji. Jeden z zatrzymanych ma 15-lat

- Nieletni został zatrzymany przez pracowników sklepu, kiedy to, po zabraniu z półek sklepowych artykułów spożywczych i przemysłowych, próbował uciec. - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Straty wynoszą ponad 750 złotych. O losie 15-latka zadecyduje sąd rodzinny.

Z kolei w sobotę po południu mundurowi zatrzymali poszukiwanego za kradzieże 25-letniego mieszkańca Wałbrzycha.

- W okresie od 3 do 11 października wielokrotnie wychodził z jednego z wałbrzyskich marketów z produktami alkoholowymi i spożywczymi nie płacąc za zakupy, gdzie łączna wartość strat oszacowana została na ponad 620 złotych. - informuje komisarz Marcin Świeży.

Z ustaleń mundurowych wynika, że podejrzany celowo kradł niewielką ilość produktów, aby w przypadku zatrzymania odpowiadać za wykroczenia, a nie za przestępstwa.

- To mu się jednak nie udało, gdyż artykuł 12 Kodeksu karnego mówi o czynie ciągłym, czyli o dwóch lub więcej zachowaniach, w krótkich odstępach czasu. - dodaje komisarz Marcin Świeży. 

O losie tego mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kris (6 grudnia 2022 7:55)
Oczywiście niech mają nauczkę i ukarać ich np. pracami społecznymi. Pytanie z innej beczki, a co będzie jeżeli 2 razy w odstępie kilku dni dostał bym mandat za przechodzenie na czerwonym świetle? to też grozi więzienie i karalność z KK ... może jakiś adept prawa odpowie

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   złodziej  |   kradziez sklepowa  |  

Podgórze: 71-latek ugodził nożem sąsiada

Groził, że ją zabije. Powybijał szyby w jej mieszkaniu

Szuka ich policja.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij