Menu

Invest Park wkracza do rzeczywistości wirtualnej

Centrum Szkoleniowe Klastra Edukacyjnego Invest in EDU zyskało nowoczesny sprzęt pozwalający na prowadzenie szkoleń z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.

Invest Park wkracza do rzeczywistości wirtualnej
Centrum Szkoleniowe mieści się w nowej hali Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park przy ul. Villardczyków. Obiekt oddano do użytku w lutym tego roku. Samo Centrum Szkoleniowe zajmuje niewielką powierzchnię, obok dużych hal magazynowo-produkcyjnych, ale naszpikowane jest nowoczesnymi technologiami, które pozwalają uczyć młode pokolenia pracy przy zaawansowanych maszynach, które są, lub będą na wyposażeniu strefowych firm.
 
- W jednym miejscu udało nam się zgromadzić wszystko, co poprawi zdolność przekładania znakomitych polskich pomysłów na projekty komercyjne i biznesowe. Jako WSSE Invest Park kładziemy nacisk na innowacje. Zamiast niskich kosztów pracy, chcemy proponować wykwalifikowanych pracowników i zaawansowane produkty. Dlatego stworzyliśmy miejsce, w którym nauka spotyka się z nowoczesną technologią a edukacja z przedsiębiorczością. Ofertę Centrum skierujemy przede wszystkim do szkół podstawowych, technicznych i branżowych, także do uczelni technicznych i firm przemysłowych. Z obiektu nieodpłatnie korzystać będą także firmy działające w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i wszystkie podmioty zrzeszone w naszym Klastrze Edukacyjnym - mówi Piotr Wojtyczka, prezes WSSE Invest Park.
 
 
Na wyposażeniu Centrum znajduje się wiele nowoczesnych urządzeń, robotów, sterowników, drukarki 3D czy urządzenia tzw. rozszerzonej rzeczywistości, na których można symulować na przykład pracę spawacza. Nowością są stanowiska z urządzeniami wirtualnej rzeczywistości. To specjalne gogle i kontrolery, dzięki którym użytkownik przenosi się do wirtualnego świata, gdzie można na przykład rozłożyć na części czy naprawić samochód.
 
- Dzisiaj spotykamy się, mówiąc o technologiach wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Pozwalają one w bezpieczny i efektywny sposób kształcić nowe kadry. Pozwalają także przekazywać wiedzę ludziom oddalonym od siebie geograficznie. Jak bardzo jest to istotne, mogliśmy się przekonać w ostatnich dwóch latach. Wiele firm miało problem, bo dotychczas by przekazać wiedzę, musiał przylecieć technik z Azji czy z Ameryki. Przez pewien czas nie było takiej możliwości. Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość dają takie możliwości - mówi Paweł Kurtasz, wiceprezes WSSE Invest Park.
 
 
 
Na tym jednak nie koniec rozwoju Centrum Szkoleniowego. W planach jest utworzenie w tym miejscu pełnoprawnej linii produkcyjnej z tzw. przemysłu 4.0, która pozwoli kształcić praktycznie nowe kadry podczas pracy w prawdziwych, a nie symulowanych warunkach.
 
- Ta linia będzie produkowała w sposób rzeczywisty pewne małe elementy. Będzie ona zbudowana w taki sposób, żeby składała się z maszyn różnych producentów, żeby programując ją, trzeba było pisać od razu interfejsy. Co najważniejsze, to będzie w pełni przemysłowa linia na wyłącznie przemysłowych maszynach i sterownikach. Nie będzie później problemu ze skalowaniem tego, czego nauczą się nasi studenci i uczniowie, bo to już będzie standard przemysłowy - dodaje Paweł Kurtasz.
 
 
Klaster Invest in EDU zrzesza obecnie ponad 120 podmiotów w tym przedsiębiorców, szkoły, uczelnie i instytucje wspierające. W ramach badań prowadzonych na zlecenie klastra stwierdzono, że najbardziej przyszłościowe zawody wśród firm działających w nowoczesnym przemyśle dotyczą takich gałęzi jak automatyka, robotyka, mechatronika, elektryka i elektromechanika. Ponadto nadal poszukiwani na rynku pracy będą przedstawiciele takich zawodów jak operator CNC, spawacz i mechanik.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
artykuł sponsorowany
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15

Komentarze

Inżynier (7 grudnia 2022 1:21)
Super zainwestowane pieniądze

Dodaj komentarz

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowuje w Pleszewie 5...

Nowa hala firmy John Cotton w Szczawnie Zdroju

Dzień Otwarty w Centrum Szkoleniowym Innovation Park

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij