Menu

Tkibuli miastem partnerskim Wałbrzycha

List intencyjny o współpracy podpisany. Znane z herbaty Tkibuli będzie kolejnym miastem partnerskim Wałbrzycha. Potraficie wymienić inne partnerskie miasta, z którymi współpracuje Wałbrzych ?

 

Tkibuli miastem partnerskim Wałbrzycha

Tkibuli to niewielkie miasto w środkowej Gruzji (region Imeretia). Słynie z herbaty  , która sprzedawana jest w całej Gruzji. W zaledwie 10-tysiecznym mieści było kiedyś 9 kopalni węgla.

Podczas wspólnych obchodów Barbórki, co jest już wieloletnią tradycją w naszym mieście, podpisano list intencyjny o przyszłej współpracy z Tkibuli w Gruzji.

- Wspólne i niełatwe doświadczenia związane z wydobyciem węgla są istotnym mianownikiem świeżo kiełkującej współpracy. Zarówno władze Wałbrzycha, jak i gruzińskiego Tkibuli są bardzo otwarte na podjęcie kolejnych kroków i realizację wspólnych działań, które przyniosą korzyści dla obu stron. - informuje wałbrzyski magistrat.
Wspólne obchody Barbórki to goście z zaprzyjaźnionych miast. Wałbrzych odwiedziły delegacje z partnerskiej Jastarni, Pszczyny, Freiberga, Borysławia i Tkibuli. Podczas spotkania w ratuszu posumowano dotychczasowe relacje i wymieniono się pomysłami na dalszą współpracę pomiędzy miastami.

- Podczas obchodów Barbórki zaproszeni goście mieli okazję poznać wałbrzyskie tradycje górnicze: uczestniczyli w mszy świętej, paradzie oraz uroczystościach pod Pomnikiem Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego. Paradę wzbogaciła delegacja z górniczego Freiberga, którą oprócz oficjeli reprezentowali członkowie historycznego Towarzystwa Górniczo-Hutniczego oraz królowa srebrnego miasta. Wzruszającym momentem było przemówienie mera Borysławia Igora Jaworskiego, który podziękował wałbrzyszanom i władzom miasta za tak ogromne wsparcie i pomoc okazaną w tym trudnym dla Ukrainy czasie. - poinformował rzecznik wałbrzyskiego Urzędu Miasta, Edward Szewczak.
adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

wal (7 grudnia 2022 10:03)
Następnym miastem partnerskim pewnie będzie np. Pulukan na wyspie Bali lub byle jaka inna mieścina na Malediwach. Wizyty do zaprzyjaźnionych miast (na koszt nie swój) są obowiązkiem Szefa miasta jego królików.
No to Romek (6 grudnia 2022 12:07)
Bedzie uprawial herbate teraz wWałbrzychu, od pszczelarza po farmera. Czlowiek orkiestra. Ahhh bym zaponial nadzoruje tez projekty kosmiczne w szkolach niczym Kim Dozng Un. Jak widac komunistyczna propaganda dziala na PO-jebany elektorat. https://www.youtube.com/watch?v=DxcBQ27GrSM KIM DZONG UN W ŁÓDCE: CHCE TAMTA WYSPE, ALE PANIE TO JEST JAPONIA. I Ch*j, JUTRO MA BYC MOJA.

Dodaj komentarz

Barbórka  |   miasta partnerskie  |   Tkibuli  |  

Bass dla burków. Zebrali ponad tysiąc złotych na schronisko

Barbórkowa Parada Górnicza (FOTO)

Rozpoczęły się obchody górniczego święta

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij