Menu

Uratowali desperatowi życie. Chciał skoczyć z okna, miał 3 promile.

Siedział na parapecie okna na trzecim piętrze i krzyczał, że za chwilę skoczy. Był kompletnie pijany. Dzięki szybkiej akcji policji i straży pożarnej, desperatowi udało się uratować życie. 

 
 
Uratowali desperatowi życie. Chciał skoczyć z okna, miał 3 promile.
Mężczyzna pojawił się w oknie na trzecim piętrze kamienicy przy ul. Niepodległości w Mieroszowie w poniedziałek przed godziną 14:00.
 
- Mężczyzna siedział na parapecie z nogami zwisającymi na zewnątrz. Od początku nie podejmował żadnej próby rozmowy. Widać było, że jest kompletnie pijany, chwieje się na parapecie i w każdym momencie może spaść na dół. Pomimo tego dalej spożywał alkohol i krzyczał że skoczy. - relacjonuje komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.
 
 
Strażacy rozłożyli skokochron przed budynkiem i pomogli policjantom wyważyć drzwi do mieszkania.

- Funkcjonariusze z Mieroszowa wykorzystali odpowiedni moment i wewnątrz mieszkania obezwładnili mężczyznę. - dodaje komisarz Marcin Świeży.

Badanie wykazało 2,89 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Mężczyzna całą sytuację tłumaczył zawodem miłosnym.
 
38-latkiem zajęli się specjaliści z zespołu ratownictwa medycznego. Dzięki szybkiej  reakcji policjantów i wsparciu strażaków po raz kolejny udało się uratować ludzkie życie.


- Warto jednak pamiętać, że decyzja o odebraniu sobie życia w wielu przypadkach nie jest podejmowana pod wpływem chwili. Apelujemy do Państwa i prosimy, aby zwracać uwagę na osoby z własnego otoczenia, na ich zachowanie. Być może nasza reakcja, zwykła ludzka rozmowa sprawi, że pomożemy drugiemu człowiekowi. - mówi komisarz Marcin Świeży. - Przypominamy również, że istnieją telefony zaufania, instytucje, poradnie, które mogą pomóc. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami takimi jak psycholog, psychiatra, czy zgłosić się do ośrodka interwencji kryzysowej, czy poradni zdrowia psychicznego. Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję pod numerem telefonu 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Stop depresji.

adm
foto: KMP Wałbrzych 
redakcja@walbrzych24.com  
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6

Komentarze

Podzamcze hetmanska (7 grudnia 2022 18:48)
Kto to skacze z 3 piętra chcąc się zabić. Klasy połamie, kręgosłup uszkodzi i paraliż do końca życia. Szansa że się zabije jest,ale nie za duża. Swego czasu na podzamczu w latach 80 tych to normalna sprawa że z 10 skakali. Byłem dzieckiem a w okolicy pamiętam 3 skoczków. Jeden na dach bramy,jeden zjechał po piorunochronie i jak tarka do parteru(kamienie białe na blokach pamiętacie?),I 3 miękkie ładowanie na trawniku. A to tylko hetmanska.
Dewiszek (7 grudnia 2022 17:25)
Patologia mieroszowaka ????????
dawid (7 grudnia 2022 15:20)
to jest mieroszow zapraszamy was do ghetta k***a wskakuje na stół tańczy jakby była wściekła oby żaden don juan od niej dziś nie dostał aidsa patologia jak sk***ysyn ta impreza się rozkręca
OlaOlcia (7 grudnia 2022 6:22)
Zawód miłosny stał pod filarami i sama go nakręciła mówiąc to się zabij zresztą to do niej krzyczał a na 2 dzień razem sobie piwkowali.Patola i tyle Hmm tele.zaufania , poradnia raczej oddział AA i kaftan bezpieczeństwa dla tej uroczej dwójki.
Promil (6 grudnia 2022 15:33)
Cytuję użytkownika: Jacek
Myślałem,że szef WOK-u jest już pod opieką lekarzy w Czarnym Borze.Swoją drogą ciekawe kto poprowadzi wielką orkiestrę w Wałbrzychu pod jego nieobecność.
To nie Jarek .
Z (6 grudnia 2022 15:05)
Decyzja nie była pod wpływem chwili a pod wpływem procentów. A pod wpływem procentów nie jest to decyzja a zachowanie pod wpływem alkoholu - które ma się nijak do rzeczywistości.
Jacek (6 grudnia 2022 14:31)
Myślałem,że szef WOK-u jest już pod opieką lekarzy w Czarnym Borze.Swoją drogą ciekawe kto poprowadzi wielką orkiestrę w Wałbrzychu pod jego nieobecność.
Beata (6 grudnia 2022 14:29)
Dziękować za uratowanie życia

Dodaj komentarz

112  |   policja  |  

Groził ochroniarzowi, że go zabije

Zaginął mieszkaniec Boguszowa-Gorc

Najpierw z nią piła, później ją okradła

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij