Menu

Premiera nowego wydania pamiętników Księżnej Daisy

Miłośnicy historii i fani Księżnej Daisy z niecierpliwością czekali na tę publikację. Wprawdzie jej fragmenty już od dawna są w obiegu ale po raz pierwszy będziemy mieli do czynienia z pełnym przekładem pierwszego tomu jej pamiętników "Taniec na wulkanie".

Premiera nowego wydania pamiętników Księżnej Daisy

Premierę pierwszego kompletnego przekładu pamiętników księżnej Daisy von Pless pod tytułem, „Daisy, księżna von Pless o sobie czyli Taneic na wulkanie” odbędzie się w najbliższy piątek (09.12) o godzinie 17:00 w Sali Maksymiliana w Zamku Książ. Weźmie w niej udział tłumaczka Barbara Borkowy, która jest autorką pozostałych przekładów "Lepiej przemilczeć" i "Co przemilczałam".

 

 

Przypominamy, że przyszły rok został ogłoszony Rokiem Księżnej Daisy von Pless w Wałbrzychu. Wnioskowały o to komisja kultury przy Radzie Miejskiej Wałbrzycha, zarząd Zamku Książ i Fundacja Księżnej Daisy von Pless. W tym czasie przypadają 150. rocznica urodzin i 80. rocznica śmierci księżnej.

opr.plr
foto: użyczone / Fundacja Księżnej Daisy von Pless / Zamek Książ
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Aale Josef (10 grudnia 2022 11:58)
Cytuję użytkownika: grzegorz
Precz z germanizacją!
Da, da, Sasza, Wania czy jak ci tam.
dajcie spokój (10 grudnia 2022 9:31)
Na okrągło ks. Daisy - z każdego kranu i lodówki wychodzi.
grzegorz (9 grudnia 2022 23:28)
Precz z germanizacją!
Księga (8 grudnia 2022 7:22)
Święta? Świetnie, przynajmniej nie ma nic wspólnego z pedofilią
Święta daisy (8 grudnia 2022 0:25)
To ta nowa święta? Już niedlugo

Dodaj komentarz

Bajkowo i bajecznie w Zamku Książ

Lichota i Dancewicz oprowadzają po Książu

Pobudka Górnika w II połowie (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij