Menu

Dmuchana hala w Dzierżoniowie - jedna z dziecięciu w Europie

To drugi, największy tego typu obiekt w Polsce, jeden z dziesięciu w Europie. Hala pneumatyczna zwana popularnie "balonem" stanęła w Dzierżoniowie. Robi wrażenie ? Zgadnijcie, ile kosztowała...

 

Dmuchana hala w Dzierżoniowie - jedna z dziecięciu w Europie

Ma 95 metrów długości, 75 metrów szerokości, a nowo położona sztuczna murawa ma certyfikat FIFA. Inwestycję zrealizowała słowacka firma, jedna z trzech stawiających w Europie takie konstrukcje. Hala w Dzierżoniowie jest drugim pod względem wielkości takim obiektem w kraju i jednym z dziesięciu w Europie.

- To rzeczywiście jest wyjątkowy obiekt na mapie Dzierżoniowa. Dla kogoś, kto nie był w takiej hali moment wejścia i pierwszy widok robią ogromne wrażenie. W środku jest pełnowymiarowe boisko piłkarskie, na nim są wytyczone trzy mniejsze boiska, które będą przede wszystkim służyć młodzieży. - mówi burmistrz Dzierżoniowa, Dariusz Kucharski.

Z hali korzystać będą między innymi piłkarze Lechii Dzierżoniów i komercyjnie kluby sportowe nie tylko z Polski. Sama hala nie będzie służyć jedynie piłkarzom ale też innym dzierżoniowskim sportowcom, będzie też miejscem innych wydarzeń, nie tylko sportowych.

Hala jest w pełni zautomatyzowana, może być też ogrzewana. W jej sąsiedztwie trwa montaż instalacji fotowoltaicznej, której moc będzie większa niż zapotrzebowanie na obsługę całego obiektu. Koszt inwestycji zamknął się kwotą 4 mln 950 tys. złotych, 1 mln 200 tysięcy złotych to dofinansowanie rządowe. Kolejne duże inwestycje w sportową infrastrukturę obejmą modernizację dzierżoniowskich basenów

opr. adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kopcislaw (14 grudnia 2022 15:03)
Kto kopcił moja żonę?
Byleby szybko… (12 grudnia 2022 0:09)
A co jest przed dziecięciem? No właśnie dmuchanie!!! Hahaha i tak to mamy jedna z dziecięciu dmuchanych hal w Europie!
S (10 grudnia 2022 16:24)
Skorzystam jednak z dobrodziejstw Natury i pojadę na narty.
Kakaowy ministrant (10 grudnia 2022 11:51)
Jade na sex z dmuchana lala
Kaspar Hauser (10 grudnia 2022 10:21)
A, mogli miec za ten hajs fontanne

Dodaj komentarz

Dzierżoniów  |   po sąsiedzku  |   sport  |   hala sportowa  |  

Jarosław Żyła zwycięzcą Pucharu Polski w Tenisie na Wózkach

Mamy szybkiego komendanta

Górnik wygrywa z Polonią przed własną publicznością

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij