Menu

Świąteczne konkursy w Świdnicy

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, jedne z najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych świąt w roku. Z tej okazji świdnickie instytucje kultury przygotowały ciekawe konkursy.  
 

Świąteczne konkursy w Świdnicy

Twoja świąteczna opowieść

Stwórz komiks i opowiedz nam swoją świąteczną historię – zachęcają pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Konkurs „Twoja świąteczna opowieść” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych.

- Ma on skłonić młodych ludzi do zastanowienia się nad tym, jak wyglądają przygotowania do świąt w ich domach, jakie towarzyszą im opowieści. Zabawa ma na celu rozwijanie wyobraźni poprzez ekspresję plastyczną oraz poszukiwanie inspiracji twórczej w relacjach rodzinnych – mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy, Ewa Cuban.

Na zwycięzców czekają bony upominkowe do Empiku. Prace (w formie papierowej lub elektronicznej) trzeba złożyć do 16 grudnia do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży MBP przy ul. Franciszkańskiej 18. Regulamin dostępny jest na stronie: www.mbp.swidnica.pl.


Przygotuj kartkę bożonarodzeniową

Młodzieżowy Dom Kultury do 6 grudnia czeka na świąteczne kartki bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci i młodzież. Prace należy dostarczyć do siedziby MDK przy ul. Nauczycielskiej 2.  Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać ilustrację o tematyce świątecznej  w dowolnej technice plastycznej (bez grafiki komputerowej). Szczegóły konkursu znajdziesz TUTAJ


Stwórz Świdnicką Szopkę Bożonarodzeniową

Muzeum Dawnego Kupiectwa po raz dziewiąty ogłasza konkurs na „Świdnicką Szopkę Bożonarodzeniową”. Dotychczasowych osiem edycji konkursu spotkało się z dużym zainteresowaniem świdniczan. W IX edycji, podobnie jak w poprzednich, dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody rzeczowe, a zakwalifikowane prace będą tradycyjnie prezentowane na wystawie czasowej w salach Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Prace mogą być wykonywane indywidualnie lub zbiorowo.

- Liczymy na udział dzieci i młodzieży szkolnej, jak również na szopki wykonywane w gronie rodzinnym. Mamy nadzieję, na liczny udział rodzin, które ze swoimi pociechami mogą stworzyć piękne dzieła, spędzając z nimi wspólnie więcej czasu – mówi dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, Dobiesław Karst..

Prace należy składać do 7 grudnia w godz. od 10:00 do 15:30 w Muzeum Dawnego Kupiectwa. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie muzeum - TUTAJopr. kat
foto:ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Świdnica  |   konkurs  |  

''Kara jest rażąco niska'' - prokuratura odwoła się od wyroku

Ballady i Romanse w piątce najlepszych spektakli w Polsce

Nowe schronisko dla bezdomnych

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij